Усі хочуть, щоб війна РФ проти України закінчилася, але це має бути справедливий мир, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю Welt am Sonntag.
Столтенберг застеріг від поспіху в мирних переговорах між Україною і РФ.
"Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася. Але для того, щоб мир був тривалим, він повинен бути справедливим”, - сказав генсек НАТО, наголосивши, що мир не може означати заморожування конфлікту і прийняття угоди, продиктованої Росією.
“Тільки Україна може визначити умови, які є прийнятними для неї", - додав Столтенберг.
Він зазначив, що військові успіхи посилять позицію України на переговорах.
"Чим більше окупованих територій Україна зможе звільнити, тим кращі позиції вона матиме за столом переговорів для досягнення справедливого і тривалого миру", - пояснив Столтенберг.
Також генсек НАТО прокоментував перспективи вступу України в Альянс.
"Майбутнє України - в НАТО, але зараз пріоритетом для України є утвердження себе як суверенної і незалежної держави - інакше немає можливості обговорювати членство", - заявив він.
"Ми повинні переконатися, що коли ця війна закінчиться, існуватимуть надійні домовленості щодо безпеки України, щоб Росія не змогла переозброїтися і напасти знову, і щоб цикл російської агресії був розірваний”, - додав Столтенберг.
Він повідомив, що НАТО ухвалить довгостроковий пакет допомоги Україні на саміті у Вільнюсі в липні, який наблизить країну до стандартів НАТО. Політичні зв'язки також будуть інтенсифіковані.
Раніше повідомлялося, що група лідерів країн Африки на чолі з президентом ПАР Сирілом Рамафосою відвідала Україну та РФ, презентувавши свою “мирну ініціативу”. Поки делегація перебувала в Києві, Росія завдала масштабного ракетного удару по столиці.
Лідери країн Африки закликали обидві сторони до "деескалації". Рамафоса наголосив, що війна повинна закінчитися, і має бути досягнутий мир шляхом переговорів.
Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з делегацією заявив, що допустити будь-які переговори з Росією зараз, коли війська РФ перебувають на українській території, означає заморозити війну.
Тим часом глава Кремля Владімір Путін після переговорів із лідерами країн Африки, копіюючи головні наративи російської пропаганди, звинуватив у початку війни Україну, яка з 2014 року захищає свою територію від загарбників, а також Захід.