Лідер Китаю Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з президентом ПАР Сирілом Рамофосою. Зокрема, сторони обмінялися думками щодо «кризи в Україні», повідомила пресслужба китайського МЗС.
«ПАР підтримує позицію Китаю щодо політичного врегулювання «кризи в Україні» і сподівається, що зацікавлені сторони відновлять переговори якнайшвидше», - йдеться у заяві.
Повідомляється, що «мирна делегація» у складі лідерів шести африканських країн, включаючи ПАР, відвідає Росію та Україну, щоб сприяти «якнайшвидшому завершенню конфлікту».
Сі зазначив, що позиція Китаю щодо «кризи в Україні» є «послідовною і зводиться до закликів до миру і сприяння переговорам».
«Є сподівання, що всі сторони акумулюють сприятливі умови для врегулювання кризи шляхом діалогу. Добре, що президент (Сиріл Рамафоса — ред.) та лідери відповідних африканських країн сформували мирну делегацію, яка відвідає Росію та Україну. Я сподіваюся, що миролюбні країни в усьому світі, які підтримують справедливість, використають свої раціональні голоси, щоб переконати в необхідності миру і сприятимуть переговорам», - заявили в МЗС Китаю.
Сі зазначив, що Китай і Південна Африка є важливими державами, що розвиваються, і обидві країни мають особливі «братерські та дружні відносини». Китай також підтримує головування ПАР в організації різних заходів співпраці БРІКС цього року.
Рамафоса заявив, що ПАР пишається міцним стратегічним партнерством високого рівня між Південною Африкою і Китаєм. Південна Африка поглиблюватиме комунікацію та координацію з Пекіном та іншими країнами БРІКС з метою зміцнення співпраці.
Шість африканських лідерів пропонують Україні погодитися на початок мирних переговорів з Росією, навіть якщо російські війська залишатимуться на українській території.
На Заході вважають ПАР одним із найближчих союзників Москви на африканському континенті. Рамафоса заявляв, що не погоджується з тим, що позаблокова позиція країни означає підтримку РФ.
Китай неодноразово намагався зобразити себе миротворцем, попри тісні зв'язки з РФ. Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей, який минулого місяця відвідав європейські столиці з метою сприяння мирним переговорам, заявив, що Пекін розглядає можливість ще однієї «миротворчої місії». Однак деякі західні аналітики ставлять під сумнів щирість зусиль Китаю у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.