Лідери Африки знову закликали до миру, а Путін пояснив їм "бездоганну логіку" війни і "легальність" депортації дітей

Поділитися
Лідери Африки знову закликали до миру, а Путін пояснив їм Під час зустрічі Путіна з лідерами країн Африки © Скріншот з відео
Представники африканського континенту впевнені, що війна в Україні має завершитися шляхом дипломатії.

Африканські лідери після візиту в Київ та зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським вирушили в російський Санкт-Петербург для дискусій із главою РФ Владіміром Путіним у межах своєї "мирної місії". Там політики держав Африки знову закликали до початку переговорів та припинення війни в Україні, а ворожий автократ забезпечив їх черговою кремлівською пропагандою.

Як свідчать уривки зустрічі 17 червня з російських ЗМІ, президент Південно- Африканської Республіки Сиріл Рамафоса від імені "мирної місії" повторив заклики до завершення війни й "урегулювання конфлікту шляхом переговорів та дипломатичних засобів". Лідери континенту "твердо впевнені", що так має статися.

"Війна не може тривати вічно. Усі війни мають бути врегульовані та завершитися в якийсь момент. Ми тут для того, щоб передати дуже чіткий меседж про те, що ми хотіли б, щоб ця війна завершилася. Я говорю про це, тому що війна має негативний вплив на африканський континент і насправді на багато інших країн по всьому світу", – сказав глава ПАР.

Рамафоса зазначив, що разом з лідерами інших шести країн пропонує Москві десять пунктів африканського "мирного плану". Водночас, представники Африки визнають і схожі ініціативи – висунуті пропозиції не мають вступати в конкуренцію з іншими.

Він також знову висловив бажання "деескалації з обох боків". У свою чергу, президент Коморських островів Азалі Ассумані сказав, що делегація прагне підштовхнути Росію до початку переговорів з Україною. Лідер Сенегалу Макі Салл підкреслив важливість "зберігати можливості для діалогу" та підтримав висловлені Рамафосою заклики, бо нібито "діалог і компроміс" зможуть забезпечити мир у нашій державі.

Сам Владімір Путін заявив, що цінить та дуже поважає позицію Африки, він виступив за зміцнення відносин з континентом "за невтручання у внутрішні справи"

Потім він почав запевняти африканських лідерів, що РФ нібито була вимушена визнати так звану незалежність "ЛНР" і "ДНР" та "мала право" на це "у повній відповідності до Статуту ООН". Щоправда про Херсонську та Запорізьку області пропагандисти не пишуть. 

Російський президент розповів, що Статут Організації Об’єднаних Націй дозволяв псевдоутворенням у Донецькій та Луганській областях оголосити свою незалежність, а Москві – "визнати" її та надати оборонну допомогу "республікам" за так званими договорами "про дружбу та взаємодію". Водночас він чомусь не сказав про окупацію цих районів російськими військами з 2014 року. 

Копіюючи головні наративи ворожої пропаганди, Путін звинуватив у початку війни Україну, яка з 2014 року захищає свою територію від загарбників, а також Захід. Звісно, йшлося і про "використання проти мирних громадян авіації, танків і артилерії".

"Логіка, яка мною зараз була викладена, на мій погляд і на погляд наших, моїх колег та експертів, є бездоганною з погляду міжнародного права й статуту Організації Об'єднаних Націй", – переконаний автократ.

Там же президент Росії визнав і депортацію маленьких українці, назвавши її "абсолютно законною". Він набрехав, що його держава нібито ніколи не перешкоджала возз'єднанню дітей з їхніми родинами й не планує робити цього.

"Діти – свята справа. Ми вивозили їх із зони конфлікту, рятуючи їхнє життя та здоров'я. Ось що відбувалося. Ніхто не збирався нікого, жодних дітей, кудись там розлучати із сім'ями. Вивозили цілими дитячими будинками. Абсолютно легально, бо керівники цих будинків були законними їхніми представниками", – заявив він.

Путін додав, що РФ ніколи не відмовлялася від переговорів, на відміну від України, хоча не уточнив умови. Він також показав африканським лідерам "проєкт договору" з Україною, який могли укласти в Стамбулі в березні минулого року. Як розповів господар Кремля, у документі містяться пункти про нейтралітет і гарантії безпеки. Представники Києва нібито парафували (попередньо підписали – ред.) домовленість, а після відступу загарбників з Київської області відмовилися від нього.

Крім того, російський президент указав, що поставки українського продовольства за "зерновою угодою" не вирішують проблеми бідності й голоду. За його "даними", генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш обіцяв, що домовленість працюватиме насамперед для поставок у найбідніші країни Африки, але цього нібито не сталося. У якості доказів Путін назвав лише кілька африканських країн-імпортерів агропродукції з України, які отримали "лише 3%" від імпорту. Про блокування росіянами дії ініціативи, звісно, не згадувалося.

У п'ятницю, 16 червня, у Києві президент ПАР Сиріл Рамафоса презентував план африканських країн з досягнення миру в Україні, який складається з десяти пунктів. Глава України Володимир Зеленський закликав лідерів Африки взяти участь у Глобальному саміті миру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі