США знову перенесли поставку Україні ракет GLSDB

Поділитися
США знову перенесли поставку Україні ракет GLSDB
Це пояснюється затримками у виконанні державних контрактів.

США передадуть Україні першу велику партію адаптованих для завдання ударів на відстані майже 160 км реактивних ракет GLSDB не раніше наступного року, повідомляє Reuters із посиланням на джерела в Пентагоні.

Восени минулого року компанія Boeing  вперше звернулася до США з пропозицією придбати та доставити в Україну наземну бомбу малого діаметра (GLSDB). Спершу передбачалося, що GLSDB будуть передані навесні цього року, згодом терміни поставки перенесли на осінь. Восени терміни знову змістили.

Україна потребує GLSDB для посилення дії наданої США обмеженої кількості ракет ATACMS радіусом дії 160 км.

Це дозволить українським військовим вражати цілі на удвічі більшій відстані, ніж та, якої наразі досягається завдяки використанню HIMARS.

Джерела стверджують, що компанія Boeing, головний підрядник GLSDB, поставить їх до США наприкінці грудня, після цього ще  кілька місяців знадобиться для випробувань перед подальшою відправкою в Україну.

Представник Пентагону сказав, що у відомстві очікують надання цієї ключової допомоги на початку 2024 року після успішного проходження перевірки.

Контракт на початок виробництва GLSDB був підписаний у березні, поставка була перенесена на кінець року, оскільки  для виробництва були необхідні надані урядом матеріалів, тож підписання відповідних контрактів вплинуло на терміни.

Рішення відправити ракету великої дальності, яку уряд США не придбав для себе, було прийняте після пропозиції минулого літа від Boeing до американського командування в Європі, яке керує постачанням зброї для України.

«Незважаючи на те, що Росія заявила в березні, що збила GLSDB, США не постачали Україні жодної розумної бомби», — сказав американський чиновник і особа, знайома з цим питанням. Водночас, видання не виключає, що постачати Києву ці бомби могла інша країна, проте  підтвердити цей факт можливості немає.

GLSDB створені спільно шведським та американським концернами SAAB Boeing. Вони керуються за допомогою GPS, можуть знищувати деякі електронні перешкоди, їх можна використовувати за будь-яких погодних умов і проти бронетехніки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі