GLSDB. В чому особливість ракет, які США передають Україні?

03 лютого, 2023, 22:35 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Ця зброя здатна уражати противника на дальності до 150 кілометрів    

GLSDB. В чому особливість ракет, які США передають Україні?

Сьогодні, третього лютого, Пентагон оголосив про надання нового пакету військової допомоги Україні. До списку схваленої підтримки увійшли бронеавтомобілі з протимінним захистом, артилерійські снаряди, системи ППО, але найважливішою частиною нового пакета є ракети GLSDB.

GLSDB - це новітня розробка американської компанії Boeing та шведської SAAB. Абревіатура розшифровується як «Ground launched small diametеr bomb» - бомба малого діаметра, що запускається з наземних установок.

Основні характеристики виробу:

  • Маса - 130 кг
  • Довжина - 1800 мм
  • Дальність ураження - до 150 км
  • Маса бойової частини - 93 кг
  • Платформи для запуску - M270, HIMARS

GLSDB має два компоненти, об’єднанням яких і займалася компанія Boeing. Вона складається з серійної авіаційної бомби GBU-39, яка багато років стоїть на озброєнні армії США, та двигуна ракети M26 для РСЗВ натівського калібру.

Самі ракети M26 розроблялися паралельно з установками М270 у 1980-х роках. Вони були некерованими та мали дальність всього 35 кілометрів, що в подальшому стало суттєвим недоліком для країн НАТО. У 2000-х роках M26 почали замінювати на нові керовані боєприпаси М30А1, М30А2 та М31 - саме такі, якими зараз оснащені українські HIMARS. 

Відтак, постало питання утилізації старих ракет M26 та їхніх двигунів. Тоді конструктори Boeing та SAAB запропонували свою версію модернізації старих ракет. Вона передбачала збільшення ресурсу двигуна та встановлення бомби GBU-39 замість старої бойової частини. Такий варіант модернізації дозволив не лише збільшити дальність боєприпасів для HIMARS та М270, а й зробити нові вироби значно дешевшими.

На даний момент новий тип ракет ще не стоїть на озброєнні жодної країни. Фінальні випробування GLSDB пройшли лише у 2015 році, а після цього Boeing не отримував замовлення на цю зброю. Це не дивно, адже країни НАТО мають засоби набагато більшого радіуса дії. Ракети авіаційного та морського базування типу Tomahawk чи JASSM можуть уражати цілі на дальності понад 1000 км, а тому потреби у нових виробах Boeing та SAAB немає.

У той же час для України ракети GLSDB можуть стати абсолютно новою можливістю обстрілювати цілі росіян в окупованому Криму, а також на віддалених ділянках Донеччини та Луганщини. Наприклад, в зоні ураження опинився б Джанкойський аеродром, авіабаза росіян в Чаплинці та військові склади на Донбасі, куди окупанти доставляли зброю ще з 2014-го року.

Читайте також: Зеленський обрав теми для наступного "Рамштайну" — авіація та далекобійні ракети

Related video

Нагадаємо, також з’явилася інформація, що Велика Британія може передати Україні власний аналог ракет ATACMS з дальністю до 300 кілометрів.

Дивіться спецтему: Суспільство відчує втому і схилятиметься до компромісу – Зеленський про ризики падіння Бахмута З іншого боку особливо вигідно цю поразку на світовій арені зможе «продати» Путін. За добу українські військові знищили 610 окупантів та «приземлили» ворожий літак: Генштаб повідомив втрати росіян У росіян також поменшало й іншої техніки. В РНБО нагадують, що сьогодні УПЦ МП повинна звільнити Києво-Печерську лавру Там нагадали, що цей комплекс, перш за все, є музеєм, який належить державі. Тож тепер лавра функціонуватиме за законами нашої країни.  Поїздом прямо у Європу — без пересадок і зміни колісних пар Україні конче необхідний європейський стандарт залізничних колій В окупованому Мелітополі вибухи та зникло світло. Окупанти не приховують, що відбивають обстріл ЗСУ За даними ЗМІ, на місці прильотів є пошкодження та руйнування.
Підготував/ла : Вікторія Хмілевська
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК