Російські дрони нищать українську техніку. Журналіст пояснив, як цьому можна зарадити

Поділитися
Російські дрони нищать українську техніку. Журналіст пояснив, як цьому можна зарадити © Википедия
За словами Бутусова, у сфері дронів та РЕБ технології змінюються майже щомісяця, і це потрібно враховувати.

Російські дрони «Ланцет» вразили вже понад три сотні одиниць найбільш цінної для України техніки, заявив журналіст та головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов. За його словами, аби протистояти атакам ворога за допомогою таких БпЛА, треба розробити тактику сучасної боротьби з дронами.

«Для початку вивчити досвід 59-і мотопіхотної бригади, яка за час бойових дій не втратила від «Ланцетів» жодної гармати. Жодної. Маючи ті самі засоби які є й на інших ділянках фронту, за рахунок грамотного управління наявними силами і, що важливо, на техніці українського виробництва. І оскільки «Ланцетами» уражено вже понад 300 одиниць нашої найбільш цінної бойової техніки, то хотілося б вже, щоб на успішний досвід застосування РЕБ у 59-й бригаді не тільки звернули увагу, але й ухвалили ті рішення, які потрібні для реалізації такої саме роботи на усіх напрямках», – написав Бутусов у Facebook. 

Він додав, що проблема ефективності радіоелектронної боротьби (РЕБ) у першу чергу – це проблема управління. Тобто, за словами журналіста, потрібно розробити та розповсюдити тактику сучасної боротьби з дронами, організувати запровадження успішних практик, вдосконалювати антидронні системи. Адже, як заявив Бутусов, у сфері дронів та РЕБ технології змінюються майже щомісяця, це треба швидко усвідомлювати та запроваджувати нові стандарти. 

Так, за його словами, потрібно:

  • створити штати підрозділів РЕБ на рівні роти та батальйону, адже зараз таких взагалі нема; 
  • розширити штати на рівні бригади до роти, видати наказ Генштабу про порядок дій РЕБ роти, батальйону, бригади, оперативно-тактичних угруповань;
  • створити систему підготовки фахівців та школи на базі успішних підрозділів;
  • скорегувати оборонне планування, щоб закуповувати необхідну техніку та комплектуючі;
  • долучити до процесу Держспецзв’язок та Мінцифру;
  • розробити державну програму перспективних досліджень ударних  дронів усіх типів.

«Залучати треба у проєкти не тільки гроші, а й і усі розвідувальні та спецслужби, і дипломатів, бо питання комплектуючих для дронів та для боєприпасів для дронів потребує чіткої постановки завдань, програмування усіх відповідних державних установ», – підсумував Бутусов.

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, з початку повномасштабного вторгнення українські військові знищили 3828 безпілотників оперативно-тактичного рівня. Лише минулої доби ЗСУ приземлили вісім таких дронів.

Також повідомлялося, що Україна має шанс переломити перевагу РФ у повітрі за допомогою «радіоелектронного кулемету». Аби це зробити, ЗСУ ставлять на озброєння британську систему AUDS (Anti-UAV Defense System, систему протидронної оборони), яку називають «радіоелектронним кулеметом».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі