Україна отримала радіоелектронні кулемети AUDS: як це працює

Поділитися
Україна отримала радіоелектронні кулемети AUDS: як це працює © Соцмережі
У достатній кількості ці системи зломлять перевагу Росії у повітрі.

Україна має шанс переломити перевагу РФ у повітрі за допомогою «радіоелектронного кулемету», вважає військовий аналітик німецького видання BILD Юліан Рьопке.

За його словами, для відстеження українських цілей та координування артилерійських ударів Росія використовує тисячі безпілотників. Це, зокрема, забезпечує перевагу російських військ у повітрі.

Аби переломити ситуацію, ЗСУ ставлять на озброєння британську систему AUDS (Anti-UAV Defense System, систему протидронної оборони), яку називають «радіоелектронним кулеметом».

Комплекс AUDS розробили три компанії з Великої Британії: Blighter Surveillance Systems, Enterprise Control Systems і Chess Dynamics. Вони об’єднали у своєму апараті три ключові технології: радіолокаційну станцію, антену електронного сканування і генератор радіочастотних перешкод.

Радар AUDS бачить дрон на відстані 10 км, а гармата посилає в його бік потужний радіосигнал, що забезпечує радіочастотне придушення та розрив зв'язку з оператором.

За підрахунками Рьопке, для того, аби убезпечити весь фронт від російських безпілотників, ЗСУ потрібно близько 100 систем AUDS. Нині їх набагато менше, тому українські захисники використовують їх лише на найнебезпечніших напрямках.

Спершу радар Blighter A400 фіксує наближення дрона, вловлюючи його сигнали, і визначає модель. Як стверджує компанія Blighter Surveillance Systems, РЛС може працювати в будь-який час дня і ночі, а також за будь-якої погоди.

Помітивши загрозу, AUDS під’єднує до справи камеру Piranha 46 з інфрачервоними датчиками, щоб краще прицілитися і визначити тип БпЛА, після чого уражає безпілотник потужним випромінюванням, яке перекриває команди від пульта управління — пілот у цей час бачить повідомлення про неполадки. Оператор системи може регулювати час впливу на БпЛА, наприклад, тримати його під прицілом доти, доки не розрядиться акумулятор. Система підбирає частоти в діапазоні від 400 МГц до 6 ГГц.

Основні характеристики AUDS:

  • дальність виявлення — 10 км;
  • мінімальний розмір цілі — 0,01 м²;
  • вихідна потужність — 4 Вт;
  • охоплення за азимутом — 180° (стандартно) або 360° (опціонально);
  • кут піднесення — 10° (антени M10S) або 20° (антени W20S);
  • регулювання висоти — від -40° до +30°;
  • максимальна швидкість камери — 60 градусів на секунду;
  • оптичний зум — x30;
  • цифровий зум — x12;
  • довжина хвилі тепловізора — від 3 до 5 мкм.

Нещодавно компанія «Антидрон Україна» представила нову систему C-Vog Shield Mega, яку також називають «Пекельною пательнею». За словами розробників, » завдяки широкому спектру частот вона може пригнічувати практично всі види дронів: від китайських DJI Mavic до російських «Ланцетів.

У квітні повідомлялось, що США надсилають Україні нові системи для боротьби з іранськими безпілотниками як частину експериментальної платформи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі