Росіяни збудували нафтобазу для забезпечення потреб своєї армії в окупованому ще з 2014 року селищі Сєдове Донецької області на побережжі Азовського моря, а також пробують налагодити постачання нафти через порт захопленого Маріуполя, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Селище Сєдове знаходиться за 50 кілометрів на схід від Маріуполя та традиційно було курортним. Однак з 2022 року Сєдове є одним із найзакритіших населених пунктів на узбережжі Азовського моря, оскільки стало базою для російської окупаційної армії. Зокрема, за 10 кілометрів розташований військовий полігон, який російські окупанти нещодавно «розконсервували».
Паралельно в самому Сєдовому буквально на березі Азовського моря було споруджене сховище нафтопродуктів, на що вказують супутникові знімки. Нафтобазу почали будувати у вересні 2023 року, а завершили орієнтовно у лютому 2024-го та спорудили там дев’ять резервуарів.
Як зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, нафтобазу саме в цьому місці вирішили спорудити імовірно через те, що неподалік знаходиться наливна станція, яка належала за часів Януковича ТОВ «Азовнафтопродукт». Чи працює нафтопровід зараз достеменно не відомо. Іншою причиною може бути приховане розташування об’єкта на фоні українських атак на російські нафтобази.
При цьому будівництво нафтобази є не єдиним кроком для забезпечення російської армії пальним. Так, 14 червня 2024 року на одному з причалів порту Маріуполь вперше за час окупації зафіксували нафтотанкер.
Візуально його вантажна спроможність складає до однієї тисячі тон, але цього пального вистачить на два- три дні забезпечення фронту.
Згодом судно ще кілька разів фіксували у порту Маріуполя, востаннє 25 червня.
За словами Петра Андрющенка, російські окупанти таким чином розосереджують місця зберігання пального, або ж готують умови для дозаправки суден, що є носіями ракет «Калібр» та ховаються на рейді в Азовському морі.
Нагадаємо, село Гранітне поблизу Маріуполя стало основною логістичною артерією росіян, які почали будівництво росіянами нових укріплень вздовж ділянки дороги, де автосполучення з села Гранітне зʼєднується з трасою.