Тактична ядерна зброя розроблялася під час холодної війни, щоб мати змогу пробити пролом в обороні НАТО. Цим потім могли скористатися тодішні радянські сили, яких вчили діяти у зараженій місцевості, повідомив колишній командувач військ США в Європі, генерал у відставці Бен Годжес під час участі у Kyiv Jewish Forum.
«В Україні немає місця, де можна пробити пролом в оборонній лінії, і вони не зможуть завдати більшої шкоди містам, ніж та, яку вони вже завдали. І вже точно, там немає великих мобільних формувань, які були б належним чином оснащені та навчені діяти у зараженому середовищі. Тож із професійної військової точки зору в цьому немає жодного сенсу», - зазначив Годжес.
Він вважає, що наразі ядерна зброя Росії найефективніше служить саме для погроз Заходу, який «переконав себе, що Крим є червоною лінією для Кремля». Годжес ввважає, що «нічого сакрального у півострові немає», хоча «Путіну буде дуже, дуже важко залишитися при владі, якщо ЗСУ відвоюють Крим».
Ще одна причина, через яку Росія не застосує ядерну зброю - серйозне ставлення Москви до попереджень президента США Джо Байдена про катастрофічні наслідкии у разі застосування ядерної зброї.
«Тоді я не бачу тут жодного позитивного результату для Росії», - резюмував Годжес.
Аналітики з ISW вважають, аби відволікти невдачу на фронті, Росія посилила ядерну риторику. Раніше розвідка Норвегії попереджала, що РФ уперше за 30 років розгорнула кораблі з ядерною зброєю в Балтійському морі. У розвідці Норвегії також окреслили ймовірні сценарії, коли і як Росія може застосувати ядерну зброю. Там наголосили, що Кремль свідомо створює невизначеність щодо готовності застосувати таке озброєння.