Вчені розповіли, яке укриття може врятувати у разі можливого вибуху ядерної бомби

Поділитися
Вчені розповіли, яке укриття може врятувати у разі можливого вибуху ядерної бомби Вчені розповіли, де можна сховатися у разі ядерного вибуху © depositphotos/SergeyNivens
У зоні потенційного ураження можуть бути навіть ті, хто знаходиться далеко від епіцентру вибуху.

Вчені з Університету Нікосії на Кіпрі вирішили прорахувати, яким чином можливий ядерний вибух позначиться на людях, які ховаються у приміщенні. Вони з'ясували, що навіть ті, хто перебувають на безпечній відстані від епіцентру вибуху, можуть опинитися у зоні безпосереднього ризику, повідомляє Science Alert.

Коли ядерна бомба детонує, вона генерує не тільки радіацію у вигляді яскравого сліпучого світла і жару, але й потужні ударні хвилі, які можуть поширюватися на десятки кілометрів. Ці ударні хвилі є потенційно смертельними для людей, які знаходяться на безпечній відстані від «гриба».

Команда змоделювала ядерний вибух атомної бомби потужністю 750 кілотонн. Для порівняння, бомби, скинуті США на Хіросіму, мали потужність 15 кілотон, а на Нагасакі - 25 кілотон. Таким чином, у середньому це приблизно в 37 разів менше, ніж бомба у моделюванні дослідників.

Бомба такої потужності знищить усе в межах чотирьох кілометрів, але за межами цього радіусу у людей є шанс на виживання, якщо вони сховаються у правильному укритті.

У своєму дослідженні вчені розрахували, як ударна хвиля проходитиме через будівлі, включаючи кімнати, кути, двері, коридори, вікна та дверні отвори, на відстані чотири – 50 кілометрів від епіцентру вибуху.

Моделювання показало, що вузькі кишені всередині будівель, такі як дверні отвори та коридори, можуть діяти як аеродинамічна труба, прискорюючи ударну хвилю до небезпечного тиску, що у 18 разів перевищує вагу людського тіла – доволі сильного, щоб зламати кістки. Тому дослідники рекомендують уникати дверних отворів, коридорів та вікон у разі потенційного вибуху.

Найбільш безпечним є місце в далекій від вибуху частині будівлі, приміщення без вікон. Але навіть у ближній до вибуху частині будівлі можна перебувати в безпеці, якщо розміститися в кутку обличчям до вибуху.

Вчені відзначають, що важливим є також те, з чого складається будівля. Сховатися в зробленій з колод хатині буде важко. Вони додають, що близько до епіцентру вибуху можна зробити мало що. Але на відносно безпечній відстані від нього захист можуть забезпечити конструкції з каменю, бетону та інших негорючих матеріалів.

За словами дослідників, на проведення дослідження їх надихнули випробування російського ракетного комплексу "Сармат". Повномасштабне вторгнення Росії в Україну призвело до зростання занепокоєння тим, що країна-агресор може використати ядерну зброю на тлі невдач на фронті.

У грудні президент РФ Владімір Путін заявив, що Росія може використати ядерну зброю у відповідь на «превентивний удар» по російських пунктах управління. За його словами, якщо система зафіксує пуск ракет у бік Росії, то в повітрі опиниться сотні ракет, зупинити які неможливо.

Водночас спікер Держдепу США Нед Прайс назвав слова Путіна про ядерну зброю "порожніми та безвідповідальними". На його думку, РФ за жодних обставин не застосує ядерну зброю першою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі