Російська ядерна доктрина є частково публічною основою того, коли і як Росія зможе застосувати ядерну зброю, – йдеться на сайті розвідки Норвегії в нещодавно опублікованому розділі ФОКУС 2023 рік, де аналітики відомства пишуть про потенційні загрози, з якими цьогоріч може стикнутися НАТО і колективний Захід загалом.
Тож коли і як Росія зможе застосувати ядерну зброю? Вищезгадана доктрина має два основні критерії використання:
- якщо інші використовують ядерну чи іншу зброю масового знищення проти Росії чи її союзників
- якщо звичайний напад загрожує існуванню російської держави.
"Кремль свідомо створює невизначеність щодо готовності Росії застосувати ядерну зброю. Якщо конфлікт переросте в регіональну війну за участю НАТО, Росія зможе застосувати ядерну зброю на тій підставі, що війна загрожує існуванню Росії. У такому випадку можливе так зване демонстративне застосування тактичної ядерної зброї".
Росія залишається найбільшою ядерною загрозою для НАТО
Постійна напруга між Росією та Заходом означає, що Росія й надалі представлятиме найбільшу ядерну загрозу для НАТО, а отже, і для Норвегії. Не можна виключати, що локальна війна переросте у більш масштабний конфлікт, у якому Росія, США, НАТО та Норвегія стають безпосередніми військовими учасниками, зазначають у розвідці Норвегії.
Ця роль стає ще важливішою, якщо Росія зіткнеться з величезними економічними проблемами у відновленні своєї звичайної військової могутності. Це означатиме, що поріг ядерної ескалації буде нижчим – також у прилеглих норвезьких районах. У будь-якому випадку конфлікт з НАТО зав Незважаючи на те, що сухопутні війська значно ослаблені, повітряні та військово-морські сили Росії в основному неушкоджені. Проте запаси високоточної зброї значно скоротилися.жди матиме ядерний вимір.