РФ може збільшити виробництво снарядів, але цього буде недостатньо для потреб Москви у війні проти України — Reuters

Поділитися
РФ може збільшити виробництво снарядів, але цього буде недостатньо для потреб Москви у війні проти України — Reuters © Міноборони Росії / Telegram
Росія також змушена звертатися за допомогою до деяких союзників для поповнення запасів зброї.

Росія може збільшити виробництво артилерійських снарядів у найближчі кілька років до двох мільйонів на рік, що приблизно вдвічі перевищує деякі попередні очікування Заходу, але це все ще не відповідає потребам Москви у війні проти України. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на слова західного чиновника.

За оцінками чиновника, який говорив на умовах анонімності, минулого року Росія випустила в Україні від 10 до 11 мільйонів снарядів. 

"Ось у якій скрутній ситуації вони опинилися. Якщо ви витратили 10 мільйонів снарядів минулого року, а зараз перебуваєте в епіцентрі бойових дій і можете виробляти лише 1-2 мільйони снарядів на рік, я не думаю, що це дуже сильна позиція”, - сказав чиновник невеликій групі журналістів.

Інші російські інвестиції в оборонний сектор також можуть дозволити Москві виробляти близько 200 танків на рік, що вдвічі перевищує деякі попередні оцінки Заходу, сказав чиновник. Але і це, за його словами, далеко не те, що потрібно Росії після важких втрат в Україні.

"Коли ви втратили 2000 танків, вам знадобиться десятиліття, щоб повернутися до того, з чого ви починали", - сказав він, додавши, що Росія також втратила чотири тисячі бойових броньованих машин, понад сто літаків і 270 тисяч військових, включаючи як загиблих, так і поранених.

У травні міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що виробництво зброї та її постачання на лінію фронту в Україні матимуть вирішальне значення для успіху того, що Москва називає своєю "спеціальною військовою операцією".

У липні Шойгу відвідав Північну Корею. Білий дім заявив, що Росія наразі сподівається на допомогу Північної Кореї у поповненні своїх запасів зброї, додавши, що переговори про постачання зброї між Москвою і Пхеньяном активно просуваються.

Західний чиновник сказав, що ці переговори, ймовірно, спрямовані на отримання артилерії і демонструють відчай Москви.

"Вона змушена йти до цих сумнівних партнерів, щоб підтримати своє катастрофічне вторгнення в Україну. І це буде коштувати цілий статок, тому що Північна Корея дотисне хорошу угоду", - сказав урядовець.

За словами чиновника, російська економіка сама перебуває під напругою, оскільки Москва перенаправляє ресурси для війни проти України, збільшуючи витрати на оборону і скорочуючи "на все інше".

"Це призводить до ризику соціальних заворушень на нестабільному політичному тлі", - додав він.

Повідомлялося, що лідер КНДР планує наступного тижня відвідати РФ та зустрітися з главою Кремля. Ідея поїздки Кім Чен Ина виникла після візиту міністра оборони Росії Сєргєя Шойгу в КНДР у липні. У Білому домі попередили, що Росія та Північна Корея "активно просувають" переговори щодо потенційної угоди про постачання зброї. Це є свідченням того, що Кремль відчайдушно намагається отримати додаткові матеріальні засоби для вторгнення в Україну.

Північна Корея має величезні запаси боєприпасів, що можуть бути випущені з озброєння радянських часів, на яке Росія покладається у війні. За даними ЗМІ, Кім хоче отримати продовольчу допомогу від Росії, а також підтримку у будівництві атомного підводного човна і розгортанні супутників-шпигунів.

На що розраховує Кремль і як він має намір використовувати у власних цілях Пхеньян і Пекін, читайте в статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Путін готується до ескалації — відразу на двох фронтах».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі