Путін навряд чи сяде за стіл переговорів, незалежно від того, хто переможе на виборах у США — CNN

Поділитися
Путін навряд чи сяде за стіл переговорів, незалежно від того, хто переможе на виборах у США — CNN © Getty Images
Російський диктатор спробує використати те, що він вважає політичною дисфункцією в Штатах, а також “тріщини в західній єдності”.

Росія уважно стежить за політикою США. Очікується, що в разі перемоги на американських президентських виборах демократичний кандидат Камала Гарріс значною мірою продовжить політику адміністрації чинного лідера Джо Байдена, яка передбачає підтримку України, попри деякі розбіжності, зокрема, щодо використання західної зброї для ударів вглиб Росії.

Республіканський кандидат та колишній президент США Дональд Трамп, зайнявши кардинально іншу позицію, припустив, що може припинити підтримку Києва, обіцяючи “врегулювати війну за один день”. Тим часом умови мирного плану, запропоновані кандидатом у віцепрезиденти, напарником Трампа, Джей Ді Венсом, схожі на список бажань російського диктатора Владіміра Путіна, пише CNN.

Американська політика перебуває на роздоріжжі, але це не обов'язково призведе до перелому в мирних переговорах, вважають аналітики. Ніщо не вказує на те, що Росія готова сісти за стіл переговорів, незалежно від того, хто опиниться в Білому домі.

Водночас, на думку експертів, скорочення витрат США на допомогу Україні цілком може призвести до змін на полі бою.

За будь-якого потенційного президента в США Путін намагатиметься використати те, що він вважає політичною дисфункцією в Штатах, а також “тріщини в західній єдності”, сказав експерт з питань російської зовнішньої політики Томас Грем.

Ці тріщини можуть з'явитися, серед іншого, через скорочення адміністрацією Трампа американської допомоги, послаблення ролі США в НАТО або розкол в американському Конгресі. Фінансовий тиск на європейських союзників також відіграє певну роль, як і розбіжності в НАТО з проросійськими лідерами таких країн Альянсу, як Угорщина і Словаччина.

“За відсутності єдності Заходу, за відсутності чіткої демонстрації того, що Захід і Україна мають спільне бачення того, чого вони намагаються досягти... у Путіна немає причин переглядати те, що він робить в Україні на цей момент”, - додав Грем.

Масштаби війни також занадто великі для простих переговорів між Москвою і Києвом, вважають аналітики, адже йдеться про значно ширший конфлікт між Росією і Заходом.

“Для Путіна Україна - це лише засіб для досягнення мети, а мета полягає в подальшому обмеженні впливу США в міжнародних справах. Коли радники [Трампа] пояснять йому, що насправді відбувається, і той факт, що Китай відіграв ключову роль у підтримці здатності Росії продовжувати цю війну... він (Трамп - ред.) може раптом зрозуміти, що не дуже добре ставиться до Путіна”, - припустив аналітик Chatham House Джон Лаф, додавши, що Пекін сприйме будь-які поступки “як ще одне свідчення слабкості США”.

Це суперечить жорсткій риториці Трампа щодо загрози з боку Китаю.

Війна на виснаження грає на руку Путіну

Росія переважає Україну за чисельністю військових, а Путін, схоже, готовий і надалі приймати велику кількість жертв. За даними НАТО, понад 600 тисяч російських солдатів були вбиті або поранені.

За словами деяких українських військових, головним елементом Росії у цій війні є кількість її військ.

Українські військовослужбовці, які розмовляли з CNN, сказали, що РФ має й інші переваги, такі як велика кількість безпілотників, дорогих літаків і більша кількість транспортних засобів, які дозволяють воювати у складніших погодних умовах восени та взимку.

За словами військовослужбовців, Україна потребує підтримки як для піхоти, так і в питанні техніки, адже боєприпасів “ніколи не буває достатньо”.

Якщо потенційна адміністрація Трампа скоротить допомогу, Україна опиниться в дедалі гіршому становищі.

Європейські країни намагаються збільшити виробництво боєприпасів для постачання Києву на випадок скорочення підтримки від США.

Але навіть якщо політика Вашингтона буде рухатися за нинішньою траєкторією, західні союзники Києва, схоже, не готові надати Україні необхідний рівень ресурсів для досягнення значних успіхів на полі бою.

“Я вважаю, що це триватиме, можливо, з меншою інтенсивністю, але ще довго. Адміністрація Гарріс, безумовно, не відмовиться від українців, але вона дійсно перевірить їхню рішучість і те, чи готові вони продовжувати цю виснажливу війну”, - додав Лаф із Chatham House.

Ось чому стратегія Путіна також передбачає тиск на цивільне населення України. Росія неодноразово атакувала мирних жителів та цивільну інфраструктуру. РФ також завдає ударів по українській енергетичній системі, що посилює проблеми для мирних жителів, на яких може чекати зима з відсутністю опалення та води.

Аналітики кажуть, що українці, безумовно, виснажені, але водночас не готові погоджуватися на “будь-яке врегулювання”. Після масових убивств цивільних, зокрема, в Бучі та Маріуполі, жорстокого поводження з українськими полоненими в російських тюрмах та насильницької депортації дітей українці знають жорстокі реалії окупації РФ.

Президент України Володимир Зеленський, тим часом, продовжує закликати до підтримки. Якщо Трамп “просто хоче змусити Україну відмовитися від усього і таким чином досягти угоди з Росією, я не думаю, що це можливо”, - сказав днями Зеленський.

Повідомлялося, що РФ створила більше контенту з використанням штучного інтелекту для впливу на президентські вибори в США, ніж будь-яка інша іноземна держава. WP писало, що приховані зусилля російського уряду вплинути на президентські вибори в США 2024 року “більш просунуті”, ніж було в минулому, і це найактивніша зовнішня загроза для цього політичного сезону в Штатах.

Тим часом опитування показують, що Гарріс і Трамп загалом ідуть практично нарівні на виборчій фінішній прямій. Про передвиборчі американські розклади в статті “Останній дюйм. Все, що нам треба знати про вибори в США, шанси Трампа і Гарріс” розповідав експосол України в Штатах Олег Шамшур.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі