Колишній директор ЦРУ Девід Петреус вважає, що переїзд до Білорусі засновника воєнізованого угруповання «Вагнер» Євгєнія Прігожина не убезпечить його від смерті. На думку генерала армії США у відставці, Прігожин вже втратив контроль над «Вагнером».
«Прігожин зберіг своє життя, але втратив групу «Вагнера», і йому слід бути дуже обережним біля відкритих вікон у новому місці в Білорусі, куди він збирається», – сказав Петреус у коментарі CNN.
Генерал вважає, що Прігожин припинив свій заколот через те, що в нього «здали нерви», оскільки він не отримав тієї підтримки, на яку очікував.
«Він був приблизно за дві години їзди від околиць Москви… Він вирішив прийняти угоду. Він відмовився від цієї спроби», – сказав Петреус.
За словами генерала, за 36 годин військового заколоту відбулася «приголомшлива серія подій»: Путін втік з Москви, втекли міністр оборони Шойгу та начальник генштабу Гєрасімов.
«Я вважаю, що уряд похитнувся, Путін похитнувся. Особисто для мене це робить їх більш вразливими, можливо, більш вразливими, ніж будь-коли за двадцять років його правління Російською Федерацією. Хто знає, до чого це може призвести? Ми завжди запитували, хто буде тим, хто завдасть удару по цареві, і тепер ми знаємо», – сказав Петреус.
За його словами, майбутнє «Вагнера» не є до кінця зрозумілим, як і те, скільки з найманців підпишуть контракт з міністерством оборони. Саме обов’язок підписати контракти було «справжнім яблуком розбрату з самого початку».
Нагадаємо, що з вечора 24 червня про місцеперебування Прігожина нічого невідомо. Востаннє його бачили у Ростові-на-Дону.
Раніше заявлялося, що, за посередництва Лукашенка, між Прігожиним та Кремлем було досягнуто угоду, за якою «Вагнер» виводить свої сили від Москви до польових таборів в обмін на помилування, а Прігожин може переїхати до Білорусі, не отримавши кримінальної справи за організацію заколоту. Інститут дослідження війни (ISW) вважає, що досягнута угода позбавляє Прігожина контролю над «Вагнером».
Пізніше у держдумі Російської Федерації заявили про підготовку закону, який має регулювати діяльність приватної військової компанії «Вагнер» – не дивлячись на існування наказу про підписання «вагнерівцями» контрактів з міноборони РФ.