Посол розповів чому українські біженці в Ізраїлі залишаться у статусі туристів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Посол розповів чому українські біженці в Ізраїлі залишаться у статусі туристів © JACK GUEZ/AFP via Getty Images
Ізраїль, в першу чергу, піклується не про біженців, а про репатріантів

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Ізраїль так і не надав українцям, які вимушено залишили батьківщину, статус тимчасового захисту, як це зробили в інших країнах. Досі вони перебувають у статусі туристів. В інтерв'ю Тетяні Силіній та Володимиру Кравченку для ZN.UA – «Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський: «Ізраїль уже десятки років розраховує виключно на себе. Впевнений, Україна прийде до того ж самого» – посол пояснив позицію держави.

ZN.UA: «Чому українські громадяни, які втекли від війни, перебувають в Ізраїлі у статусі туристів? Це не дозволяє їм працювати, утримувати себе та дітей. Це виглядає дискримінаційно, особливо якщо врахувати, що за час широкомасштабної агресії до Ізраїлю, за нашою інформацією, приїхало 14 тисяч українців, а росіян – 38 тисяч».

«Давайте розбиратися з цифрами та поняттями. Ізраїль прийняв близько 15 тисяч українців. Ми не називаємо їх біженцями: це люди, які легально перебувають у країні без обмеження терміну перебування і сьогодні вже мають право на роботу. Ізраїль також прийняв ще близько 15 тисяч нових репатріантів з України, які, по суті, теж були біженцями, бо всі вони приїхали під час війни. Але це євреї або люди з єврейським корінням, які мають право на репатріацію. Вони одразу ж отримують громадянство і є повноправними громадянами країни з усіма наслідками, що випливають з цього», – сказав посол Бродський.

За його даними, з 24 лютого 2022 року до Ізраїлю з Росії приїхало близько 50 тисяч євреїв – у рамках закону про повернення. Тому Ізраїль називає їх не біженцями, а репатріантами. При цьому, на відміну від громадянина України, росіяни без єврейського коріння не можуть приїхати та залишитися жити легально в Ізраїлі.

За словами Бродського, в Ізраїлі українцям надається не статус біженця, а статус, який дозволяє легально перебувати в країні без обмеження терміну 90 днів.

«Вони можуть працювати та отримувати певну допомогу від держави», – заявив посол, уточнивши, що українці захищені від депортації, а щодо зловживань з боку роботодавців можуть звернутися до суду, незважаючи на те, що не є громадянами Ізраїлю.

Також, за словами Бродського, не було депортовано (і до кінця війни не буде) «кілька тисяч» громадян України, які перебували в Ізраїлі нелегально.

ZN.UA: «За статистикою, кожного десятого громадянина з українським паспортом депортують одразу після прильоту до Ізраїлю без жодних пояснень».

«По-перше, будь-яка країна має право відмовити у в'їзді громадянинові іншої країни, незважаючи на угоду про безвіз. Рішення приймається, зокрема на основі статистичних даних. За статистикою, в Ізраїлі досить багато нелегалів з України, як і з багатьох інших країн», – сказав Бродський.

При цьому посол підтвердив, що бувають неприємні випадки, коли відбуваються необґрунтовані відмови.

«Сьогодні вже важко говорити про біженців з України. Жоден біженець не приїхав до Ізраїлю безпосередньо з України. Всі приїхали з країн Європи*, де вони могли залишитися і отримати статус біженця. Але Ізраїль – це країна, яка не приймає біженців, тому що ми переважно приймаємо репатріантів. Наша головна турбота – про людей, які приїжджають до нас згідно із законом про повернення. Тому біженцями українців, які приїхали до Ізраїлю, можна назвати лише умовно», – заявив посол Бродський.

Коментар ZN.UA
*Той факт, що українці не приїжджають до Ізраїлю безпосередньо з України, а з країн Європи пояснюється просто: вони не можуть прилетіти з України, бо в країні закрите авіасполучення.

Нагадаємо, що 5 липня Ізраїль оновив свою політику з працевлаштування українців, а також продовжив дію туристичних віз для тих, хто приїхав до країни після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до 31 січня 2024 року. Українцям тепер дозволено працевлаштовуватись за умови, що минуло 90 днів з моменту їхнього в'їзду до Ізраїлю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі