Вже найближчим часом можуть допомогти українським збройним силам на полі бою такі країни як Литва, Латвія, Естонія, Канада, Франція, Нідерланди, Польща, Чехія. Категорично проти такої допомоги такі ключові європейські країни як Німеччина, Італія, Велика Британія. Є країни, які за заявами офіційних осіб проти такого рішення і по іншу сторону Атлантики, зокрема США. Такий підрахунок країн, які офіційно повідомили про свої наміри, зробили експерти, які опублікували дослідження у виданні “Слово і діло”.
У довгостроковій перспективі до країн, що готові взаємодіяти на одній лінії фронту з українськими військовими є також такі країни як Норвегія та Фінляндія.
Виключили активну участь у вигляді підрозділів власних збройних сил в Україні Хорватія, Угорщина, Болгарія, Словаччина, Румунія, Бельгія.
Окрім ідеї відправити в Україну сухопутні підрозділи французьких військ, президент франції Еммануель Макрон заявив, що вважає за необхідне обговорити надійність європейської оборони та можливість застосування для цього французьких ядерних боєголовок. Він зазначив, що Європі слід побудувати надійну оборону. Зокрема, це може означати розгортання протиракетних щитів.