Північна Корея призупинила передачу зброї до Росії морем приблизно із середини лютого 2024 року, пише американський Інститут вивчення війни.
Так, орієнтоване на Північну Корею видання NK Pro 29 лютого з посиланням на супутникові зображення заявило, що російські кораблі, які беруть участь у морському транспортуванні північнокорейських боєприпасів і зброї до Росії, не причалювали до північнокорейського порту Раджин з 12 лютого.
З серпня 2023 року російські кораблі здійснили щонайменше 32 рейси між портом Раджин і російськими портами Дунай і Східний у Приморському краї. Зокрема, російське вантажне судно Lady R перевозило невизначену кількість вантажних контейнерів, які, ймовірно, містили північнокорейські боєприпаси та зброю. Останнє вантажне судно Maia-1 прибуло до російського порту Східний із Північної Кореї 12 лютого.
Аналітики припускають, що пауза може бути пов’язана з проблемами виробництва в Північній Кореї або проблемами логістики. Не виключено, при цьому, що КНДР могла транспортувати зброю до Росії повітряним шляхом або залізничним транспортом.
Зокрема, раніше ISW повідомляв, що Росія використовує Байкало-Амурську залізницю та Східно-Сибірську залізницю для полегшення перевезень вантажів із Китаю та Північної Кореї та до них, на які Росія все більше покладається в економічному та військовому плані.
Так, 26 лютого міністр оборони Південної Кореї Шін Вон Сік заявив, що за останні місяці Північна Корея відправила в Росію близько 6700 транспортних контейнерів з боєприпасами. За його словами, що ці контейнери можуть перевозити понад три мільйони 152-мм артилерійських снарядів або приблизно 500 000 122-мм снарядів.
Нагадаємо, 4 січня у Білому домі підтвердили, що КНДР розпочала постачання Росії балістичних ракет та пускових установок до них.
Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула — подовжує здатність рф затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії Бутирської «Корейські ракети для росії. Чим путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».