Багато українців під час війни почуваються краще в Україні, ніж за кордоном, заявила кризовий психолог, керівник громадської організації «Форпост» Олена Подолян в інтерв'ю Аллі Котляр «Посттравматичний стресовий розлад: міфи, щоправда, практичні поради».
«На початку війни поширеною фразою багатьох міжнародних організацій, які працюють у сфері ментального здоров'я, стало те, що багато українців ніколи не почуватимуться у безпеці вдома. Це мене злило. Тому що почуття безпеки залежатиме від закінчення війни та того, як ми організуємо наше суспільне життя. Багато українців скажуть вам, що вони почуваються у більшій безпеці в Україні - перебуваючи поруч із близькими, у звичному, хоч і в щоденно страждаючому світі. Або воюючи за свою свободу. Це дає почуття контролю», – пояснила Подолян.
Водночас психолог наголошує, що існує не лише зовнішня загроза – ракети та артилерія, яка працює по населеним пунктам України, а й внутрішня: уникнення необхідності розбиратися зі складними питаннями, зокрема – хто розмінував Чонгар, чому Зеленський повідомив Лукашенку про вагнерівців, як реінтегрувати мешканців окупованих з 2014 року територій. Подолян закликала розібратися із цим якомога швидше, щоб не підвищувати рівень стресу всередині суспільства.