«Переобрання Байдена буде залежати від того, чи буде успішною Україна» – посол Сестанович

Поділитися
«Переобрання Байдена буде залежати від того, чи буде успішною Україна» – посол Сестанович © Скріншот Youtube
Професор каже, що у разі поразки України, республіканці «розіпнуть» Байдена

25 травня на Київському безпековому форумі професор Колумбійського університету та посол з особливих доручень Держдепартаменту США (1997-2001) Стівен Сестанович, заявив що питання успіхів України у війні є одним із ключових у переобранні Джо Байдена президентом, а республіканці «розіпнуть» його у разі програшу. 

«У американській політиці важливим є те, що, коли ми запитуємо як кандидати у президенти вирішують питання зовнішньої політики, головне, щоб ця політика, була успішною. І адміністрація Байдена, чим ближче вибори, тим впевненіше вони можуть сказати, що Україна була для нас серйозним викликом і ми на нього відповіли достойно. Будуть, звісно, питання внутрішньої політики, але найгірше для адміністрації Байдена, якщо її будуть асоціювати з провалом, з невдачею. Навіть переобрання президента Байдена залежить від того, чи буде успішною Україна», – сказав Сестанович.

На форумі професор також розлого пояснив, чому допомога від США не зменшиться, а заяви деяких республіканців треба правильно розуміти.

«В Україні є певні побоювання щодо зниження рівня підтримки на Заході в цілому й у Сполучених Штатах зокрема. ЗМІ створили таку картину, нібито адміністрація хитається, не впевнена, що існує республіканська опозиція щодо підтримки України. І деякі коментатори у ЗМІ до цього доклалися. Але ця картина нас лише заплутує, вона не відповідає дійсності», – заявив Сестанович. 

Він вважає, що було б добре, якби українці зрозуміли  певні моменти у внутрішній політиці США щодо підтримки України. 

«Пишуть, що президент занадто турбується щодо Третьої світової війни. Так, але ж президент так само турбується й щодо розчарування в Україні. Особливо щодо поразки. Якщо Україна програє, то найгучнішими голосами, які будуть звинувачувати адміністрацію Байдена, будуть голоси республіканців, які кажуть зараз, що можливо ми й не дуже зацікавлені у підтримці України. Вони просто розіпнуть президента й адміністрація рішуче налаштована цього не допустити», – пояснив професор. 

Сестанович нагадав, що кожного разу, коли ухвалюється рішення про передачу нових озброєнь, то відбувається багато затягувань, коливань, але зрештою адіністрація ухвалює правильне рішення. 

«Я б хотів, щоб ви більш уважно подивилися на республіканців, які кажуть різні (критичні) речі щодо підтримки України. Вони не включають найпотужніших голів у Сенаті, голів комітетів, пов'язаних зі збройними силами та у різних інших важливих комітетах – вони підтримують Україну. Навіть спікер МакКарті, на якого багато уваги звернулося. «У нас немає відкритого чеку для України». Що він мав на увазі? Він хоче показати адміністрації, що він здійснює нагляд над тією допомогою», – запевнив Сестанович. 

Також професор навів приклад губернатора Флориди республіканця Рона ДеСантіса, який висловив сумніви щодо підтримки України. Цей політик навіть заявив, що війна в Україні є «територіальною суперечкою». Але після цих заяв його підтримка серед виборців почала падати й він був змушений змінити риторику. 

Ще у 2016 році професор Сестанович назвав п’ять причин, через які російський президент Владімір Путін бреше світу у статті «Путін настільки асоціюється з брехнею, що ми навіть не намагаємося це пояснити. Але які його мотиви?»

Нагадаємо, що 25 травня розпочався Київський безпековий форум. На його відкритті державний секретар США (2005-2009) Кондоліза Райс запевнила, що Україна стане членом НАТО. Заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що на шляху до ЄС і НАТО, Україна може стати одним з рушіїв Європи. Також вона назвала три «засадничі речі», із якими Україна має рухатися до інтеграції з Євросоюзом та Альянсом.

Окрім того, колишній постійний представник США при НАТО у 2013-2017 роках генерал Дуглас Люте заявив, що Альянс може запропонувати Україні унікальні й особливі відносини, а саме – створити Раду НАТО-Україна. Виступаючи онлайн на Київському безпековому форумі, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма заявив, що членство України в НАТО стане реальним, якщо Сили оборони під час контрнаступу повернуть окуповані Росією частини Херсонської та Запорізької областей.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі