NYT: В України нарешті з’явиться багато з того, що їй потрібно для контрнаступу, але не все

Поділитися
NYT: В України нарешті з’явиться багато з того, що їй потрібно для контрнаступу, але не все © Окрема мотопіхотна Маріупольська бригада/facebook
Поповнення українського арсеналу танками, безпілотниками та іншим озброєнням з Німеччини може свідчити про те, що західні чиновники вірять в здатність армії Києва відвоювати значні території.

Нові ракети великої дальності, ударні безпілотники, танки й інша бронетехніка, які президент Володимир Зеленський отримав від союзників в останні дні, задовольнять хоч і не всі, але багато потреб в озброєнні для проведення контрнаступу проти Росії.

«Військові аналітики вважають, що принаймні частина нової партії західного озброєння буде швидко відправлена на фронт, щоб відрізати шляхи постачання росіян і завдати удару по їхніх артилерійських системах, а також по командних центрах на півдні і сході України», - пише New York Times.

Інші системи можуть бути доставлені пізніше - восени або пізніше - щоб дати можливість Зеленському планувати майбутні операції, якщо війна продовжуватиме затягуватися.

Але цей потужний пакет допомоги, про який оголосили під час візиту президента України до чотирьох європейських столиць за останні три дні, може свідчити про те, що західні чиновники тепер вважають, що Київ може відвоювати значні території в ході контрнаступу. Таку думку висловив колишній офіцер розвідки Данії Якоб Функ Кіркегаард.

«Ми б не надавали Україні таку кількість зброї, якби вважали, що вони не досягнуть успіху», - сказав Кіркегаард, який зараз обіймає посаду старшого наукового співробітника дослідницької групи Німецького фонду Маршалла в Брюсселі.

Деякі західні чиновники сподіваються, що якщо українська армія визволить значну територію, у Києва буде більше важелів впливу на будь-які мирні переговори.

Лише минулого тижня Зеленський попередив, що очікуваний контрнаступ проти Росії, який мав розпочатися цієї весни або на початку літа, може бути відкладений, якщо Київ не отримає більше зброї. Європейські союзники відреагували за лічені години.

Мабуть, найвагоміше зобов'язання надійшло від Німеччини, яка в суботу перед візитом Зеленського оголосила, що надішле Україні 30 додаткових танків Leopard і 20 бойових броньованих машин, 16 систем протиповітряної оборони, понад 200 безпілотників і велику кількість іншого озброєння і боєприпасів. Лідери Франції й Італії також дали нечіткі обіцянки надіслати легкі танки, боєприпаси та системи протиповітряної оборони.

«Додаткові Leopard і БМП, які Німеччина надішле в рамках свого пакету вартістю 2,7 мільярда євро, будуть дуже корисними в південному степу України, де контрольована Росією місцевість, за словами пана Кіркегаарда, добре підходить «для танкової або маневреної війни»», - пише New York Times.

Директор програми «Європа, Росія і Євразія» в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Макс Бергманн зазначив, що не ясно, чи всі обіцяні німецькі танки прибудуть на українську територію найближчим часом. Однак, за його словами, це зобов'язання «дає Україні певну впевненість», оскільки військові планувальники готуються до затяжної битви.

Станом на початок березня лише 31% обіцяних танків і 76% інших бойових броньованих машин були доставлені в Україну для майбутнього контрнаступу, згідно із засекреченими військовими оцінками США, які нещодавно стали надбанням громадськості. Хоча американські чиновники стверджують, що за минулі місяці було доставлено набагато більше. Адміністрація Байдена також пообіцяла відправити в Україну 31 танк Abrams американського виробництва, але очікується, що вони прибудуть не раніше осені.

Обіцяні нові системи протиповітряної оборони можуть допомогти зменшити занепокоєння американців щодо того, що в України немає достатньо засобів для самозахисту перед наближенням контрнаступу. Системи, які Німеччина пообіцяла і передала українській армії, вважаються найсучаснішими на сьогодні.

New York Times також додає, що британські ракети великої дальності Storm Shadow, які передав Лондон, допоможуть задовольнити на давній запит України. США досі відмовлялися забезпечити українську армію такими засобами, зокрема, щоб уникнути потенційної ескалації війни через потенційні українські удари по цілях на території Росії.

Кіркегаард сказав, що безпілотники дальнього радіусу дії, які Британія пообіцяла в понеділок, становлять особливу загрозу для Чорноморського флоту ВМФ Росії в кримському порту Севастополь, а також для інших об'єктів в Криму і поблизу нього, включаючи міст через Керченську протоку, який з'єднує окупований півострів з Росією. Крим - ключовий плацдармом для російського контингенту на окупованих південних територіях України.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі