Наступні тижні стануть вирішальними на бахмутському напрямку для РФ. Ситуацію довкола Бахмута окреслює в своїй авторській колонці для "Еспресо" військовий експерт Сергій Згурець. Він зауважує, що на захоплення цього форпосту на сході України ворог намагався витратити 10 місяців, поклав 70 - 100 тисяч військових і вийшов до останньої лінії будинків у південно-західному кварталі. Далі подамо тезово.
- Ворог, здається, розуміє, що перемога із захопленням Бахмута для нього буде лише пірровою й далі лише гірше. Річ не лише у виході на адмінкордони райцентру, до якого війська РФ не вийшли, попри заяву Прігожина. Хоч у місті війська РФ просуваються, важкі бої тривають уздовж забудов.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Нова лінія оборони в Бахмуті
- Українська піхота веде бойові дії, активно працюють снайпери, протитанкові підрозділи, що знищують техніку противника. Ворог знищує забудови та будівлі з артилерії й авіації. За ними близько двох км відкритого простору та висоти на заході, де проходить наша нова лінія оборони, проте їх РФ навряд чи пройде під вогнем нашої артилерії. Тим паче ворогу не до цього. Для вагнерівців мишоловка, про яку казав Сирський, здається, уже закривається.
- 21 травня, була нова заява генерал-полковника: попри те, що ми зараз контролюємо незначну частину Бахмута, значення оборони цієї ділянки не втрачає своєї актуальності. Ми просуваємося на флангах на околицях Бахмута й наближаємося до взяття міста в тактичне оточення.
Просування до панівних висот
- Понад тиждень тому українські військові почали флангові атаки навколо Бахмута на півночі та на півдні. На півночі це просування до панівних висот поблизу Берхівки, а на півдні - до висот перед Кліщіївкою. Зараз Кліщіївка - у зоні бачення наших підрозділів.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
- Можна прогнозувати, що за тиждень надмірно ризикованих штурмів Кліщіївка буде нашою. Була чергова позитивна заява від 3-ї штурмової бригади, що діє на південному фланзі та почала звільняти території довкола Бахмута, про те, що ми вибили РФ на ділянці завширшки 1700 м і 700 м завглибшки. Поки просування наших сил на флангах не достатнє для такого оточення, а прийнятне для перехоплення ініціативи, вирівнювання лінії фронту.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Бахмут: наближення до тактичного оточення
- Проте якщо йти далі, то, за найоптимістичнішим сценарієм, є змога взяти під вогневий контроль одну з трас, яка забезпечує Бахмут. Ситуація дзеркальна, адже такий сценарій оточення міста свого часу намагалися реалізувати вороги, але не вийшло. Пастка для РФ може закритись і з тилу. У комплексі це наближення до тактичного оточення.
- Ворог перекидатиме резерви до Бахмута, що й почав робити, щоб не дати Україні швидко просуватися на флангах. Це також викликає паніку в російських воєнкорів, бо їхні сили підігрують ЗСУ, стягуючи недосвідчені частини з перспективами їхнього знищення та послаблення інших ділянок фронту.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Погодний фактор
- Україна в зоні Бахмута не використовує жодної нової бригади. Дії проводять сили, які не пов’язані з основними зусиллями щодо підготовки весняно-літньої наступальної операції. Справді наступні тижні будуть вирішальними для сил РФ і ПВК Вагнера. Дратує погода, тому що на Сході та Півдні знову йтимуть тривалі дощі, що може сповільнити наше просування".