Москва вроваджує цифровий авторитаризм у боротьбі з ухилянтами – ISW

Поділитися
Москва вроваджує цифровий авторитаризм у боротьбі з ухилянтами – ISW Як у Росії боряться з протестами проти війни і водночас поповненюють лави своїх збройних сил © SOTA
Кремль поєднує радянську методику суспільного контролю з інформаційними технологіями XXI-го століття.

Кремль фактично легалізував використання інструментів цифрового авторитаризму для підвищення ефективності видачі повісток і боротьби з російськими ухилянтами. Так в Інституті дослідження війни оцінюють той факт, що 11 квітня Держдума Росії прийняла в третьому читанні законопроект про створення єдиного цифрового реєстру громадян РФ, придатних до військової служби.

Російські військкомати будуть використовувати цифровий реєстр для видачі повісток на військову службу. Єдиний реєстр збирає ідентифікаційні дані російських громадян, включаючи медичну, освітню та історію проживання, статус іноземного громадянства, страхові та податкові дані, від багатьох російських юридичних осіб, включаючи Федеральну податкову службу Росії, слідчі органи, суди, медичні установи, Пенсійний фонд і фонд соціального страхування Росії, Центральна виборча комісія, федеральні та місцеві органи влади.

Призвані особи не мають права залишати територію РФ і зобов'язані з'явитися до військкоматів протягом 20 днів з моменту призову. Закон забороняє викликати осіб, які прострочили 20 днів за звітність, керувати транспортними засобами, купувати чи продавати нерухомість, брати кредити. Високопоставлений російський законодавець заявив, що закон виправить деякі бюрократичні недоліки, які з’явилися під час часткової мобілізації в Росії у вересні 2022 року.

Деякі російські мілблогери, які протягом тривалого часу агітували за більш агресивну політику формування збройних сил, високо оцінили закон і заявили, що він є прикладом здорової взаємодії між російським громадянським суспільством і урядом.

Раніше ISW прогнозувала, що Кремль поєднає заходи суспільного контролю в радянському стилі з інформаційними технологіями 21-го століття, щоб посилити контроль над російським населенням після того, як Росія використала розпізнавання облич, QR-коди та технологію геовідстеження мобільних пристроїв, щоб забезпечити драконівський режим. Карантин COVID-19 у 2020 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі