Міністри юстиції країн G7 підтвердили підтримку розслідування воєнних злочинів РФ — Kyodo

Поділитися
Вони також домовилися про блокування активів РФ, доки Москва не компенсує Києву збитки, завдані вторгненням.

Міністри юстиції країн G7 під час зустрічі у п’ятницю, 7 липня, підтвердили прихильність співпраці для підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України. Про це повідомляє Kyodo.

У комюніке, прийнятому на зустрічі в Токіо, міністри юстиції G7 також домовилися про блокування російських активів до тих пір, поки РФ не компенсує Києву збитки, завдані вторгненням, і пообіцяли підтримувати зусилля України з відновлення та проведення антикорупційних реформ.

Серед інших зобов'язань, прийнятих на зустрічі, - продовження просування спільних фундаментальних цінностей у міжнародному співтоваристві, таких як верховенство права, а також захист прав і гідності жінок і сексуальних меншин, йдеться в комюніке.

Зустріч G7 відбулася в той час, коли українська влада та Міжнародний кримінальний суд розслідують воєнні злочини військ РФ під час повномасштабної війни проти України, розпочатої Росією в лютому 2022 року.

Серед звинувачень - насильницька депортація дітей з тимчасово окупованих районів до Росії, у зв'язку з якою МКС видав ордер на арешт глави Кремля Владіміра Путіна.

У комюніке йдеться, що міністри юстиції G7 продовжать співпрацювати з Україною, щоб забезпечити притягнення до відповідальності причетних до жорстоких злочинів, скоєних в ході війни РФ проти України.    

Міністри Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, США, Японії та ЄС також пообіцяли, що російські суверенні активи в юрисдикціях G7 "залишатимуться замороженими" доти, доки Москва не компенсує збитки, яких вона завдала Україні.

З початку війни країни G7 засудили Росію і запровадили проти неї жорсткі економічні санкції, такі як заморожування активів, спрямовані проти Путіна і російських банків.

У комюніке також повідомляється про план створення робочої групи для обміну інформацією щодо поточних і запланованих антикорупційних ініціатив Києва за координації Японії, яка цього року головує в G7.

Раніше повідомлялося, що у Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України (ICPA). Центр має забезпечити структуру для підтримки та посилення поточних і майбутніх розслідувань злочину агресії та сприятиме обміну та аналізу доказів.

Про те, які механізми правосуддя може залучити Україна, читайте в статті ексзаступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Чи наблизить 2023 рік покарання російських воєнних злочинців?» та як правильно задовольнити запит на справедливість у статті «Слідами Гааги: чому нам потрібний гібридний механізм правосуддя».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі