«Російські солдати змусили мене копати собі могилу»: законодавці США заслухали історії українців про злочини РФ

Поділитися
«Російські солдати змусили мене копати собі могилу»: законодавці США заслухали історії українців про злочини РФ © Міноборони Росії / Telegram
У комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу США відбулися слухання щодо російських воєнних злочинів.

57-річна жителька Херсона виступила на засіданні комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США. Вона розповіла американським законодавцям про злочини військ РФ. За словами жінки, окупанти били її, погрожували зґвалтуванням і змушували копати собі могилу, повідомляє CNN.

Історія Любові була одним з двох потужних і жахливих свідчень, які почули законодавці США на слуханнях про російські воєнні злочини в середу, 19 квітня. Їхні прізвища комітет не розголошує на прохання жертв злочинів.

Історія жінки, а також 16-річного Романа, який був насильно вивезений до РФ і поміщений в сім'ю, що намагалася «зомбувати» його, є лише деякими з десятків тисяч випадків воєнних злочинів, скоєних росіянами з початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Генеральний прокурор України Андрій Костін, який також виступив на слуханнях, заявив, що його відомство зареєструвало близько 80 тисяч випадків потенційних воєнних злочинів, і на сьогодні українські суди засудили 31 росіянина за воєнні злочини.

Слухання відбулися в той час, коли деякі законодавці намагаються заручитися подальшою підтримкою для допомоги Україні і закликають адміністрацію президента США Джо Байдена збільшити кількість зброї, яку вона надає Києву.

«Це більше, ніж воєнні злочини. Це більше, ніж злочини проти людяності. Те, що ми спостерігаємо в Україні, є геноцидом», - сказав у вступному слові голова комітету Майкл Маккол.

«(Президент Росії Владімір) Путін і високопосадовці Кремля чітко дали зрозуміти, що їхній намір полягає в тому, щоб систематично знищити існування України. Вільний світ не може сидіти склавши руки і дозволити цьому статися. Ця адміністрація разом з нашими союзниками повинна надати Україні зброю, необхідну для перемоги», - додав він, маючи на увазі ракетні системи великої дальності, такі як ATACMS.

«Українцям доведеться мати справу з усіма наслідками цього злого акту. Це залишиться на все життя — шрами, травми», - сказав член Палати представників Грегорі Мікс.

Любов, яка працювала бухгалтером, прожила в російській окупації майже рік.

«В січні цього року вони прийшли за мною», - сказала жінка.

Розмовляючи через перекладача, вона розповіла, що російські солдати увірвалися до її будинку, стверджуючи, що шукають зброю, і конфіскували карту та прапор України, сувенірні магніти із зображенням України та жетон із синьо-жовтою стрічкою, що символізує жертв Другої світової війни.

«Це були їхні докази проти мене», - додала жінка.

Любов відвезли в катівню й утримували там протягом п'яти днів. Її били, змушували роздягатися, різали ножем, а також погрожували зґвалтуванням і вбивством.

«Мене також вивозили в поле і знову били, приставляли пістолет до голови… Також мене змусили копати собі могилу», - сказала жінка.

Вона розповіла, що бачила, як катували інших людей, їх виводили з чорними поліетиленовими пакетами на голові.

«Я дуже хвилююся за них. Я б дуже хотіла колись їх знайти, але я не впевнена, що вони ще живі», - додала жінка.

Любов розповіла, що російські військові відпустили її, але сказали, що повернуться.

Коли вона повернулася до свого будинку, він був розграбований, і росіяни забрали медалі, які належали її батькові. Жінка змогла втекти з Херсона і виїхала до США, щоб бути з донькою, але сподівається, що зможе повернутися в Україну.

«Я розповідаю вам свою історію, але є й інші люди, яких грабують, ґвалтують і б'ють на цих територіях. Ці жахливі злочини мають бути припинені», - сказала Любов.

Другою історією, яку заслухали законодавці, поділився 16-річний Роман. На засіданні виступила його представниця. Хлопця окупанти примусово відправили до Росії «на канікули».

Роман, який є сиротою, залишив свою школу після російського вторгнення в Україну і пройшов пішки 60 кілометрів, весь цей час зазнаючи погроз з боку російських солдатів. Після того, як він дійшов до місця призначення - села в Донецьку, росіяни окупували і цей населений пункт, а Романа відправили в місцеву лікарню разом з іншими дітьми, розповів представник хлопця.

«У лікарні йому повідомили, що тепер у нього буде інша сім'я. Окупаційна «влада» проігнорувала факт і його слова про те, що він хоче, аби його законними представниками стали брат або сестра, тому що вони там були», - сказала представниця Романа через перекладача.

За її словами, потім хлопця відправили до іншої лікарні в Донецьку, видали нове свідоцтво про народження від імені так званої «ДНР», а потім відправили до Росії «на канікули».

Там Романа та інших українських дітей відвідала російська омбудсмен Марія Львова-Бєлова, яка сказала, що їх усиновлять, проти чого діти протестували. Замість цього їх відправили до школи-інтернату.

Минулого місяця Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової за злочин депортації українських дітей до Росії.

«Зрештою, вони знайшли нову сім'ю для Романа. Вони намагалися змінити його свідомість. ... Змушували дивитися пропагандистські програми по телевізору», - сказала представниця.

Його спілкування з однолітками було обмежене, а пересування відстежували за допомогою мобільного телефону, і росіяни змушували хлопця говорити, що йому подобається нова сім'я і нове життя.

«Його змусили отримати паспорт Російської Федерації, але тут же забрали його, сказавши, що будуть оформляти документи на усиновлення», - розповіла представниця Романа.

За її словами, хлопець зміг повернутися в Україну за допомогою волонтерів.

Раніше повідомлялося, що генеральні прокурори країн-членів спільної слідчої групи з розслідування злочинів російських солдатів на території України підписали документи про створення Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії РФ. Орган розпочне роботу влітку в Гаазі. Генеральні прокурори вже узгодили організаційні та операційні питання для початку роботи Центру. Передбачається, що у Гаазі працюватимуть прокурори та слідчі країн-учасниць групи, розглядається також можливість залучення прокурорів з інших країн.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі