В Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України

Поділитися
В Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України © Сергій Лисак / Дніпропетровська ОДА (ОВА)
Основна його мета – зібрати докази про злочини РФ в Україні та забезпечити їх належне збереження для майбутніх судових процесів.

В Гаазі у понеділок, 3 липня, розпочав свою роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України (ICPA), який стане ключовим для розслідування злочину агресії Росії проти України та сприятиме створенню справ для майбутніх судових процесів, повідомляється на сайті Європейської Комісії.

Центр має забезпечити структуру для підтримки та посилення поточних і майбутніх розслідувань злочину агресії та сприятиме обміну та аналізу доказів, зібраних від початку російської агресії.

Організація складається з обраних національних прокурорів, які вже беруть участь у Спільній слідчій групі, з якою Центр пов’язаний у своїй діяльності. Експерти-учасники зможуть щодня працювати разом, швидко обмінюватися доказами та узгоджувати спільну стратегію. Євроюст у свою чергу  надаватиме оперативну, юридичну, фінансову та матеріально-технічну підтримку, зокрема для збереження, зберігання та аналізу доказів.

Президент Урсула фон дер Ляєн назвала старт роботи Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії першим кроком до трибуналу за злочини агресії.

«Вторгнення Росії в Україну продовжує приносити невимовні жахи щодня. Глибоко тривожні новини про навмисні напади на мирних жителів, у тому числі дітей, стали жорстоким щоденним нагадуванням про кровопролиття, яке Путін повернув на наш континент. Докази незліченних міжнародних злочинів, скоєних Росією, накопичуються. Новий міжнародний центр обвинувачення відіграватиме ключову роль у забезпеченні притягнення винних до відповідальності, зокрема за злочин агресії. Ми не залишимо каменя на камені, щоб притягнути Путіна та його поплічників до відповідальності», - наголосила вона.

В Єврокомісії нагадали, що Міжнародний кримінальний суд має компетенцію переслідувати найтяжчі міжнародні злочини (геноцид, злочини проти людяності та військові злочини та злочин агресії), однак зараз не може переслідувати Росію за злочин агресії, оскільки Росія не є державою-учасницею МКС.

Комісія у листопаді 2022 року представила державам-членам варіанти гарантування повної відповідальності за всі злочини, скоєні в Україні. Поки тривають дискусії щодо створення Спеціального трибуналу, було важливо забезпечити належний захист відповідних доказів і розпочати розслідування в рамках існуючої правової бази.

Очікується, що докази, зібрані Центром, зможуть бути використані в інших юрисдикціях, включаючи національні та міжнародні суди, включно з можливим трибуналом для злочинів агресії або Міжнародним кримінальним судом для злочинів, які входять до його юрисдикції. Для цього прокурори з числа членів Спільного слідчого центру будуть переведені до Євроюсту, де вони зможуть працювати разом щодня. Виявлені докази будуть безпечно зберігатися в Основній міжнародній базі даних про злочини Євроюсту, створеній після внесення змін до Регламенту Євроюсту на основі пропозиції Комісії про внесення змін до Регламенту Євроюсту.

У тій чи іншій конструкції підрив Росією Каховської ГЕС є злочином з погляду як Кримінального кодексу України, так і Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Чому пояснює голова правління ГО "Регіональний центр прав людини" Сергій Мокренюк в тексті "Воєнні злочини армії Путіна: за лаштунками підриву Каховської ГЕС".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі