Ми перейшли до передвоєнного світу. Потрібно подвоїти наші зусилля на підтримку України – глава міноборони Британії

Поділитися
Ми перейшли до передвоєнного світу. Потрібно подвоїти наші зусилля на підтримку України – глава міноборони Британії © EPA-EFE/ANDY RAIN
«Ми не можемо дозволити собі грати в російську рулетку з нашим майбутнім», вважає Грант Шаппс

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що світ перейшов від «повоєнного» стану після холодної війни до «передвоєнного» стану. Тому він вважає за необхідне збільшення підтримки України у війні з Росією, збільшення витрат на оборону членами НАТО, а також збільшення спроможностей оборонного виробництва. 

«Сьогодні ми маємо знову терміново замислитись над майбутнім Альянсу. Ми перейшли від післявоєнного до передвоєнного світу. Росія загрожує нашим сусідам. Китай стає дедалі більш войовничим. Іран використовує своїх маріонеток для спричинення регіонального хаосу від Близького Сходу до Єменської протоки. А Північна Корея постійно брязкає своєю ядерною шаблею. Ці зловмисні сили дедалі частіше об'єднуються, і наша демократія знаходиться під їхнім прицілом», – написав Шаппс у колонці для The Telegraph.

На думку Шаппса, західні союзники мають зробити три речі. 

«По-перше, подвоїти наші зусилля на підтримку України. Їхні вражаючі досягнення в Чорному морі, де російський флот зараз функціонально неактивний, демонструють, чого може досягти Україна за умови правильної підтримки. Але ця підтримка не може похитнутися, тому що Україна захищає кордони свободи для всіх нас. Якщо Путін досягне успіху, його найближчі сусіди можуть бути наступними в меню. Саме тому ми надали Україні понад 7 мільярдів фунтів стерлінгів військової підтримки з 2022 року і з 2014 року підготували понад 60 тисяч українських військовослужбовців у різних сферах – від базових піхотних навичок до льотної підготовки», зазначив міністр.

По-друге, на переконання Шаппса, члени Альянсу мають збільшувати військові витрати. «Минуло 10 років відтоді, як союзники по НАТО домовились про 2% [від ВВП], і ми повинні виходити за рамки цього показника, щоб зміцнити нашу оборону. Проте деякі країни досі не досягли навіть 2%. Так не може тривати далі. Ми не можемо дозволити собі грати в російську рулетку з нашим майбутнім», вважає міністр оборони.

«По-третє, ми повинні зміцнити наш євроатлантичний оборонний сектор. Росія масштабує свою промисловість відповідно до своїх військових потреб. Ми повинні робити те ж саме. Це означає інвестувати в більше боєприпасів і більше запасів. Саме тому за останні місяці я не лише підписав низку багатонаціональних ініціатив з оборонних закупівель, але й допоміг збільшити українські резерви, інвестувавши 245 мільйонів фунтів стерлінгів в артилерійські боєприпаси, а також оголосив про угоду, яка зробить Британію найбільшим постачальником безпілотників в Україну», – зазначив Шаппс.

Нагадаємо, начальник штабу оборони Великої Британії адмірал Ентоні Радакін у лютому заявив, що країна потребує «величезного збільшення» постачання боєприпасів після двох років військової допомоги Україні, які виснажили її запаси.

Як оцінити угоду про співробітництво у сфері безпеки, підписану Володимиром Зеленським і британським прем’єром Ріші Сунаком? На нашу думку – як невдачу Росії й успіх України. Чому? Відповідає оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Що насправді гарантує Україні нова угода з Британією».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі