Країни Балтії приєдналися до декларації G7 про підтримку України

Поділитися
Країни Балтії приєдналися до декларації G7 про підтримку України © Depositphotos/Tdubov
Прем'єри Литви, Латвії та Естонії опублікували спільну заяву.

Естонія, Литва і Латвія приєдналися до декларації G7 про підтримку України, яка була узгоджена на полях саміту НАТО. Прем'єр-міністри країн Балтії опублікували спільну заяву у Twitter.

“Ми, прем'єр-міністри Естонії, Латвії та Литви, висловлюємо нашу непохитну підтримку та солідарність з народом та урядом України, які героїчно захищають свободу, незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї країни. Ми визнаємо, що мужня боротьба України допомагає захистити євроатлантичну безпеку та міжнародний порядок, заснований на правилах”, - йдеться у спільній заяві.

“Ми стоїмо разом з Україною з першого дня неспровокованої і брутальної агресії Росії. Ми будемо підтримувати Україну до перемоги і продовжуватимемо сприяти міжнародним зусиллям, спрямованим на захист її незалежності, суверенітету, безпеки, демократії та процвітання. Ми підтримуватимемо зусилля, спрямовані на притягнення до відповідальності всіх відповідальних за злочин агресії та інші міжнародні злочини”, - наголосили прем'єри трьох країн.

Вони також заявили, що лише членство в НАТО надасть Україні гарантії безпеки та надійний фактор стримування, необхідний для відвернення майбутньої агресії з боку Росії. На їхню думку, членство України в Альянсі також суттєво зміцнить євроатлантичну безпеку і стабільність.

“Ми продовжимо нашу непохитну підтримку України на її шляху до якнайшвидшого вступу до Альянсу. Україна довела свою готовність просувати наші спільні принципи демократії, індивідуальної свободи та верховенства права, а також робити внесок у безпеку Північноатлантичного регіону”, - йдеться у заяві.

Також країни Балтії пообіцяли тісно співпрацювати з Україною на шляху до членства в ЄС, а після оцінки виконання рекомендацій вони очікують на початок переговорів про вступ у 2023 році, додавши, що сильна, незалежна і процвітаюча Україна, яка повністю закріплена в євроатлантичній сім'ї, має важливе значення для європейської безпеки.

“З огляду на це, ми приєднуємося до Декларації G7 про підтримку України. Ми працюватимемо з Україною в межах цієї багатосторонньої структури для встановлення безпекових зобов'язань і домовленостей, які допоможуть Україні якнайшвидше перемогти у цій війні, підтримати її економічну стабільність і відновлення, стійкість, порядок денний реформ і просувати її європейські та євроатлантичні прагнення”, - зазначається у заяві.

Раніше повідомлялося, що на полях саміту НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили декларацію щодо підтримки України. До декларації приєднались уже понад 15 держав.

Опитування Центру Разумкова, проведене на замовлення ZN.UA, показало, що українці вважають найнадійнішими гарантами безпеки для України США (52,1%), Велику Британію (45%) та Польщу (45%). 

Найбільшим розчаруванням саміту у Вільнюсі стали не перспективи членства України в НАТО, а так звані гарантії безпеки для України. Владі марно намагатися видавати бажане за дійсне, адже те, що запропоновано «сімкою», справжніми гарантіями не є. В Україні очікували на «гарантії захисту», «гарантії миру» і на цей запит відповіді немає. Чому?  Читайте статтю Костянтина Єлісєєва «Після Вільнюсу: найбільші перемоги й розчарування України», в якій досвідчений дипломат аналізує основні результати саміту НАТО для нашої країни.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі