На думку українців, ветерани російсько-української війни після повернення додому можуть зіштовхнутися з цілою низкою ризикованих явищ. Основні загрози - психоемоційна нестабільність, проблеми з фізичним здоров’ям, труднощі з отриманням медичної допомоги, поділилися українці своїми думками під час опитування групи "Рейтинг.
Також до головних загроз відносяться відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю й проблеми з оформленням соціальних пільг.
"Опитані вважають (понад 50%) доволі ймовірними проблеми конфліктів у сім’ї, родині, відсутність роботи, нерозуміння суспільства, невідповідність військового досвіду для цивільного життя та зловживання алкоголем, чи наркотиками", - повідомляють у групі "Рейтинг".
Що стосується ризиків самогубств та порушення законів, то 2/3 респондентів вважають їх малоймовірними.
У групі "Рейтинг" також наголошують, що від січня збільшилася кількість громадян, які вважають, що перед ветеранами постане ризик відсутності роботи, конфліктів у родині, зловживання алкоголем, наркотиками, а також ризик самогубства та порушення закону.
"Більш гостро наявність згаданих проблем відчувають близькі ветеранів, які воювали з 2014 і воюють зараз", - сказано у повідомленні.
Опитування проведене з 5 по 7 вересня цього року з ініціативи "Українського ветеранського фонду" Міністерства у справах ветеранів України, а профінансоване соціологічною групою "Рейтинг". Аудиторія - населення віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Участь в ньому взяли тисяча респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка становить не більше 3,1%.