На реалізацію програм та заходів ветеранської політики у проекті держбюджету на 2024 рік передбачено 13,554 млрд грн видатків. Це вдвічі більше, ніж цього року.
Заходи щодо ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації пропонують профінансувати на 2,588 млрд грн (+2,048 млрд грн, або у 5 разів більше).
На забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя та окремі заходи щодо підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, виділять 3,846 млрд грн (запроваджено нову субвенцію місцевим бюджетам).
Житлом забезпечать 2261 особу, на що заплановано витратити майже 5,75 млрд грн. Це на 247,9 млн грн, або на 4,5% більше, ніж 2023-го.
Функціонування Українського ветеранського фонду, зокрема надання фінансової підтримки, планують профінансувати на 247,7 млн грн. Створення та утримання Національного військового меморіального цвинтаря – 515,6 млн грн (+450,2 млн грн).
На виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб витратять 409,8 млн. грн., що на 85,3 млн. грн., або на 26,3% більше у порівнянні з поточним роком.
Заходи щодо формування позитивного образу ветеранів війни, виготовлення бланків посвідчень та нагрудних знаків будуть покриті на 23,6 млн. грн.
Парламент вкотре збільшує витрати цьогорічного бюджету, зрештою заганяючи його в рекордну дефіцитність — два трильйони гривень. На жаль, не всі з цих додаткових витрат справді потрібні та обґрунтовані. Здається, деякі чиновники вирушили на береги. Детальніше читайте у статті Юлії Самаєвої для ZN.UA « Бюрократи просять грошей собі на зарплати, прикрившись «оборонними видатками ».