Китай відмовився постачати озброєння ПВК «Вагнер» – FT

Поділитися
Китай відмовився постачати озброєння ПВК «Вагнер» – FT Власник ПВК «Вагнер» Євгєній Прігожин © ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНОГО СПРОТИВУ
Приватна військова компанія Євгєнія Прігожина вела також переговори щодо зброї у Білорусі, Туреччині, Сирії та Малі.

Приватна військова компанія «Вагнер», що відіграє значну роль в атаках російських сил на Бахмут, намагалась закупити озброєння у Китаї, повідомляє Financial Times із посиланням на документи із витоку даних Пентагону. Видання зазначає, що в представники компанії Євгєнія Прігожина на початку 2023 року «шукали боєприпаси та обладнання» у Китаї, але без успіху. 

«Прямий запит «Вагнера» до Китаю свідчить про певну впевненість, що Пекін буде відкритий для озброєння Москви, виходячи за рамки інших нелетальних форм підтримки військової кампанії, наданої китайськими компаніями», зазначає FT. 

У вивченому звіті з витоку Пентагону зазначається, що станом на початок січня, Китай не відправляв жодної зброї та не мав контактів з «Вагнером» щодо її постачання. 

У цих же документах нібито американської розвідки зазначається про успішні спроби ПВК «Вагнер» купити зброю у Білорусі та Сирії. На початок січня Білорусь вже постачала «невизначене» озброєння «вагнерівцям», а також зобов’язалася поставити 300 тис гранатометних пострілів ВОГ-17. Також у звітах є дані про незначні закупівлі компанією у Сирії гранатометів СПГ-9 та гранат до них. 

У звіті є дані про контакти представників ПВК «Вагнер» у Туреччині, де вони шукали можливості постачання безпілотників, систем радіоелектронної боротьби, контрбатарейних систем і гаубичної артилерії. За даними у звіті, турецькі контакти повідомили «вагнерівцям», що не можуть експортувати все із запитуваної зброї (гаубиці, системи контрбатарейної боротьби засоби боротьби з безпілотниками).

В іншому звіті, включеному до документів з витоку, зазначається, що на початку лютого «вагнерівці» зустрілися з турецькими контактами та повідомили, що президент Малі може придбати зброю в Туреччині від імені ПВК «Вагнера» ніби задля роботи у Малі. .

У витоку даних Пентагону міститься інформація про можливе постачання Китаєм летальної зброї Росії. Реагуючи на це, глава МЗС КНР Цинь Ган заявив, що Китай не буде постачати зброю жодній зі сторін війни в Україні. Після цього у Офісі президента України заявили, що у зброї, якою Росія б’є по Україні все частіше знаходять компоненти з Китаю. Після візиту міністра оборони Китаю до Москви західні аналітики заявили про те, що Китай та Росія зміцнюють свою військову співпрацю. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі