У зброї, якою Росія б'є по Україні, все частіше знаходять компоненти з Китаю – ОП

Поділитися
У зброї, якою Росія б'є по Україні, все частіше знаходять компоненти з Китаю – ОП © СтратКом ЗСУ
Водночас Китай все ще заперечує, що допомагає Росії вести війну проти України.

Українські військові все частіше знаходять у російській зброї компоненти з Китаю на тлі скорочення постачання техніки до Росії із західних країн через санкції, повідомив радник керівника Офісу президента Владислав Власюк у коментарі Reuters.

"У зброї, знайденій на полі бою, ми продовжуємо знаходити різну електроніку. Тенденція така, що зараз менше компонентів західного виробництва, але більше - не важко здогадатися, в якій країні - вироблених компонентів. Звичайно, Китай", - сказав він по відеозв'язку.

Китай неодноразово заперечував відправку військового обладнання до Росії з моменту повномасштабного вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року. У відповідь на вторгнення Захід ввів санкції проти Росії, у тому числі на відправку військових технологій та технологій подвійного призначення, таких як мікрочіпи, які можуть бути використані як у звичайних приладах, так і в зброї.

Згідно з розвідданими, зібраними українськими експертами з поля бою, китайські деталі почали з'являтися в навігаційній системі безпілотних літальних апаратів "Орлан", у яких раніше використовувалася швейцарська система, та у системі управління вогнем у російських танках, у яких раніше використовувалися французькі деталі.

Власюк сказав, що Україна змогла визначити деяких виробників та постачальників, серед яких China North Industries Group (Norinco) та Xinxing Guangzhou Import & Export Co. Співробітник Norinco, який відмовився назвати своє ім'я, заявив, що компанія "не постачає до Росії компоненти військового обладнання".

На питання про те, чи постачали китайські компанії деталі для російської військової техніки, офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю заявив: "Протягом усієї історії Китай проводив торговельну співпрацю з країнами, включаючи Росію, на основі рівності та взаємної вигоди. Щодо експорту військової продукції, Китай завжди займав обережну та відповідальну позицію".

Американські чиновники стурбовані, зокрема, так званою продукцією подвійного призначення, такою як електроніка, яка може бути використана, наприклад, і в мікрохвильовій печі, і в ракеті.

"Ми та уряди наших партнерів невпинно прагнемо обмежити доступ Росії до ключових технологій, які підживлюють її жорстокість в Україні. Ми продовжуємо вживати заходів для ослаблення військової машини Путіна", - сказав високопоставлений представник Держдепартаменту.

Нагадаємо, у березні глава КНР Сі Цзіньпін поїхав до Москви, де зустрівся з російським президентом Владіміром Путіним. У квітні Росію планує відвідати міністр оборони КНР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі