Китай таємно відправляє до Росії обладнання, достатнє для оснащення цілої армії – Politico

Поділитися
Китай таємно відправляє до Росії обладнання, достатнє для оснащення цілої армії – Politico © depositphotos/Zerbor
Масштабне постачання товарів подвійного призначення свідчить про те, що Китай – явно не нейтральний гравець, кажуть експерти.

Російські покупці протягом повномасштабної війни РФ проти України задекларували замовлення вже на сотні тисяч бронежилетів та шоломів виробництва китайської компанії Shanghai H Win, повідомляє Politico з посиланням на митні документи.

Подібні факти, наголошує видання, свідчать про те, що Китай, незважаючи на заклики Пекіна до миру, впритул наблизився до "червоної лініі", поставляючи до Росії достатню кількість нелетального, але корисного у військовому відношенні обладнання, щоб істотно вплинути на 17-місячну війну президента Владіміра Путіна в Україні.

Китайського захисного спорядження буде достатньо оснащення багатьох військовослужбовців, мобілізованих Росією після повномасштабного вторгнення. Крім того, замовляються безпілотники, за допомогою яких можна вести артилерійський вогонь або скидати гранати, і тепловізійні оптичні приціли, що дозволяють вести прицільну стрільбу в нічний час.

Продаж так званих технологій подвійного призначення, які можуть використовуватися як у цивільних, так і військових цілях, дозволяє західній владі знайти досить переконливі причини для того, щоб не вступати в протистояння з такою величезною економічною державою, як КНР.

І хоча Україна також купує у Китаї товари подвійного призначення, обсяги таких покупок значно скоротилися останнім часом.

Росія цього року імпортувала з Китаю безпілотники на суму понад $100 млн, що у 30 разів більше, ніж Україна. А китайський експорт кераміки - компонента, який використовується в бронежилетах, - зріс до Росії на 69% і склав понад $225 млн, тоді як в Україну він упав на 61% і склав лише $5 млн.

"Що цілком очевидно, так це те, що Китай, незважаючи на всі свої заяви про те, що він є нейтральним гравцем, фактично підтримує позиції Росії у цій війні", - каже Хелена Легарда, провідний аналітик, який спеціалізується на питаннях оборони та зовнішньої політики Китаю у берлінському Інституті китайських досліджень Mercator.

За словами Легарди, якщо Китай перетне "червону межу" і продасть Росії зброю або військову техніку, то ЄС, на її думку, застосує вторинні санкції, спрямовані проти посібників агресивної війни Путіна.

Однак, додала вона, таке обладнання, як бронежилети, тепловізори і навіть комерційні безпілотники, які можуть використовуватися в наступальних операціях на лінії фронту, навряд чи викличуть реакцію у відповідь.

У квітні стало відомо, що РФ та Китай зміцнюють свою військову співпрацю на тлі напруженості із Заходом. Минулого року Китай та РФ провели шість спільних військових навчань – найбільше за останні 20 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі