У світі зросли ціни на нафту

Поділитися
Очікується, що пропозиція нафти скорочуватиметься після скорочення видобутку ОПЕК+.

Ціни на нафту підскочили 24 липня: скорочення пропозиції та надії на стимулювання економіки Китаю зміцнили ціну на нафту марки Brent на рівні понад 80 доларів за барель, навіть незважаючи на те, що трейдери очікували на підвищення ставок центральними банками США та Європи, передає Reuters.

Станом на 12:28 за Грінвічем ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 45 центів, або на 0,6%, до $81,52 за барель. Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) була на позначці $77,55 за барель, також подорожчавши на 48 центів, або на 0,6%.

Минулого тижня ціни на ці сорти нафти зросли на 1,5% та 2,2% відповідно, що стало четвертим поспіль зростанням, оскільки очікується, що пропозиція скорочуватиметься після скорочення видобутку ОПЕК+.

На ціни також вплинуло те, що минулого тижня загострилися бойові дії в Україні внаслідок того, що Росія вийшла із зернової угоди.

"Ріст нафти відображає погіршення умов, оскільки скорочення видобутку нафти Саудівською Аравією впливає на ринок... навіть незважаючи на те, що влітку попит на бензин та авіаційне паливо був дещо вищим", - кажуть у Citi Research.

У банку заявили, що вбачають певний потенціал зростання для нафти в літній період і прогнозують середню ціну в третьому кварталі на рівні $83 за барель.

"Хоча чергове підвищення ставки Федеральної резервної системи США (ФРС) цього тижня може викликати деяку короткострокову волатильність цін, ми очікуємо, що посилення ринкових умов у зв'язку зі скороченням поставок ОПЕК і зростаючі ринкові спекуляції щодо подальшого стимулювання в Китаї продовжать штовхати ціни вгору до 3Q23", - кажуть аналітики National Australian Bank.

Інвестори вже оцінили підвищення ставок на чверть пункту з боку ФРС та Європейського центрального банку цього тижня, тому основна увага буде прикута до того, що скажуть голова ФРС Джером Пауелл та президент ЄЦБ Крістін Лагард про майбутнє підвищення ставок.

Зростання відсоткових ставок знижує інвестиції та зміцнює долар США, роблячи деноміновані у доларах товари дорожчими для власників інших валют.

Уряд Китаю в понеділок представив заходи щодо стимулювання приватних інвестицій у деякі галузі інфраструктури, а також заявив, що посилить фінансову підтримку приватних проєктів.

Учасники ринку очікують, що Пекін вживе цілеспрямованих заходів щодо стимулювання економіки країни, що, ймовірно, призведе до зростання попиту на нафту в країні, що посідає друге місце у світі за споживанням.

Китай імпортував рекордні обсяги російської нафти в першій половині 2023 року - 2,13 млн барелів на день.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі