«Якщо ти ухилянт – сиди вдома»: Кім підтримав обмеження для чоловіків, які уникають мобілізації

Поділитися
«Якщо ти ухилянт – сиди вдома»: Кім підтримав обмеження для чоловіків, які уникають мобілізації © Віталій Кім/Facebook
Він зазначив, що виступає за «справедливу мобілізацію».

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявив, що для чоловіків, які ухиляються від мобілізації, мають бути обмеження у цивільному житті.

Про це посадовець сказав під час інтерв’ю для телеканалу «Ми-Україна».

«Таких чоловіків ловлять ТЦК – і це нормально. Якщо ти ухилянт – ти не маєш права жити повним життям і кайфувати, сиди вдома. Бувають різні обставини – ти боїшся чи не хочеш. Але ти повинен мати обмеження, адже не виконуєш те, що виконують інші», – заявив Кім.

Нагадаємо, 25 грудня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зіштовхнувся зі шквалом критики від політиків та представників громадськості. Приміром, омбудсман  Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. Та згодом він запевнив, що офіс омбудсмена та Міноборони знайшли компроміс в цьому питанні.

Головнокомандувач Валерій Залужний та міністр оборони Рустем Умєров наголосили, що посилення мобілізації – це об’єктивна складова війни. Не буде посилення – не буде кому буде боронити державу. Водночас вони зазначили, що готові доопрацьовувати законопроєкт та вносити зміни, в тому числі прибирати антиконституційні положення.

Пізніше законопроєкт №10378 про мобілізацію таки вирішили відправити на доопрацювання. Це рішення ухвалили за результатами засідання голови ВРУ Руслана Стефанчука та очільників парламентських фракцій. За даними джерел ZN.UA, після рішення глав фракцій про необхідність доопрацювання урядом законопроєкту щодо мобілізації Кабмін відкликав документ з парламенту.

Також президент Володимир Зеленський сказав, що чоловіки мобілізаційного віку, які виїхали незаконно під час війни, мають бути в Україні.

Водночас народна депутатка Олена Мошенець зазначила, що в законопроєкті про мобілізацію пропонується замість призову на військову службу людей з інвалідністю – описати конкретний перелік захворювань, які надають право на відстрочку.

Маленькій радянській армії дуже складно перемогти велику радянську армію. Тому цей шлях – не для України. Як мобілізувати сучасну армію, щоб перемогти ворога?

Про це пише Роберт Зелді у статті «Мобілізація з акцентом на кількість: офіцер, якого за півроку відправили на ВЛК для визнання непридатним через шизотиповий розлад».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі