Мобілізація в Україні: чи можуть ухилянтів відправити до в'язниці

Поділитися
Мобілізація в Україні: чи можуть ухилянтів відправити до в'язниці © Bumble-Dee / depositphotos
Роз'яснення дали експерти.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але деякі особи ухиляються від мобілізації. Речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк та адвокат Андрій Межирицький розповіли ТСН.ua, чи можуть ухилянтів відправити до в'язниці.

Хижняк пояснила, що в Україні запровадили кардинальні зміни для тих, хто ухилився від мобілізації. Так, нещодавно в Закарпатській області до реальних строків покарання були засуджені двоє військовозобов’язаних, які раніше отримали лише умовні терміни покарання.

«Закарпатська обласна прокуратура в апеляції домоглася зміни призначеного покарання для двох закарпатців, яких визнано винними в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України). Замість «умовного» позбавлення волі їх засудили до 3 років за ґратами», – пояснила вона.

За її словами, раніше чоловіків звільнили від відбування покарання, якщо вони протягом іспитового строку не вчинять нового кримінального правопорушення і виконають покладені на них обов'язки. Хижняк додала, що прокурори Мукачівської та Тячівської окружних прокуратур оскаржили такі рішення в апеляційному порядку.

«Так, 34-річний мукачівець у грудні минулого року пройшов військово-лікарську комісію у центрі комплектування, отримав повістку на відправку у військову частину, однак вказані в ній вимоги проігнорував. За місяць після цього ухилився від мобілізації і 47-річний мешканець с. Калини, що на Тячівщині. Він пройшов ВЛК, після чого написав заяву про відмову проходити військову службу, усвідомлюючи кримінальну відповідальність за це. У травні-червні цього року громадян засудили до 4 років позбавлення волі зі встановленням іспитового строку – 2 та 3 роки відповідно», – наголосила вона.

За словами Хижняк, прокуратура в апеляційних скаргах просила скасувати вироки судів першої інстанції в частині призначеного покарання та ухвалити нові.

«Закарпатський апеляційний суд підтримав таку позицію та призначив обом фігурантам по 3 роки ув’язнення за вчинені кримінальні правопорушення», – резюмувала вона.

За даними правоохоронців, в перспективі оскаржених вироків може стати більше. Також аналогічну думку висловив адвокат Андрій Межирицький.

«Мабуть, маючи напрацювання, прокуратури вирішили виправляти те, де вони програвали минулого року», – сказав він.

Адвокат додав, що кримінальна відповідальність для військовозобов’язаного настає після того, як останній отримав бойову повістку, але, наприклад, не вирушив до військової частини.

Раніше ми писали, чи можуть мобілізувати чоловіка, який має III групу інвалідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі