Драп’ятий про заміновані території: «Головне – робота над обізнаністю громадян»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Драп’ятий про заміновані території: «Головне – робота над обізнаністю громадян» © ДСНС України
Заступник глави МВС розповів про мобільний застосунок «Розмінування України».

Забруднення значної території вибухонебезпечними предметами – це проблема, з якою Україні зіштовхнулася після початку російської збройної агресії у 2014 році. І ця проблема посилилася після повномасштабного вторгнення РФ. Крім розмінування територій, важливою також є обізнаність громадян, пише заступник глави МВС Богдан Драп’ятий у статті «Розмінування. Наскільки масштабна проблема і як її вирішувати?».

«Однак головне — це робота, спрямована на забезпечення обізнаності людей щодо видів вибухонебезпечних предметів, розуміння алгоритму дій при виявленні таких предметів і необхідності дотримуватися певних обмежень і чітких правил заради власної безпеки. Особливо це стосуватиметься жителів територій, які тривалий час перебували під окупацією. До прикладу, розмінування частини Київської, Чернігівської, Сумської областей, які майже два місяці перебували під окупацією, триває й досі», – пише автор.

Драп’ятий наголосив, що аби запобігти людським жертвам серед мирних жителів, які були під окупацією, а також живуть у прифронтових районах, підрозділи ДСНС і поліції проводять освітньо-просвітницькі заходи з використанням усіх доступних джерел інформування населення.

Заступник глави МВС розповів про мобільний застосунок «Розмінування України» – зручний багатофункціональний мобільний додаток. Він містить інформацію в реальному часі про: 

  • особливо небезпечні райони, які перебували під окупацією і можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами;
  • види і характеристику таких предметів; 
  • правила поведінки при виявленні підозрілих об’єктів.

Крім того, додаток забезпечує можливість повідомити про потенційно небезпечну знахідку за допомогою кількох кліків з автоматичним встановленням місцеперебування людини.

Ще один, за словами Драп’ятого, корисний функціонал застосунку – це можливість подати заявку, аби стати сапером або ідентифікатором вибухонебезпечних предметів, або оператором протимінної діяльності. 

«МВС у частині формування державної політики у сфері протимінної діяльності — керується принципами мінімізації бюрократичних процедур і максимального сприяння приватним операторам протимінної діяльності, які хочуть долучитися до очищення територій», – пише Драп’ятий.

Також за його словами, спільно з фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні здійснюється масштабування проєкту «Класи безпеки» у закладах освіти. Зокрема, у різних регіонах країни учні активно навчаються, як поводитися в надзвичайних ситуаціях. Дітям в ігровій формі з використанням інтерактивних засобів розповідають про безпечну поведінку в умовах воєнного стану, пожежну та мінну безпеку.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого минулого року, від мін загинула 251 людина, ще 529 – дістали поранення різної тяжкості. При цьому  потенційно вибухонебезпечними предметами забруднено близько 174 тис. кв. км., у тому числі 14 тис. кв. км акваторій річок, водойм і водосховищ України, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів. Тобто вибуховими предметами забруднено 30% території України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі