Допомога, яку Китай та КНДР надають РФ, зміцнюватимуть думку громадян держав регіону щодо підтримки України

ZN.UA Інфографіка
Поділитися
Допомога, яку Китай та КНДР надають РФ, зміцнюватимуть думку громадян держав регіону щодо підтримки України © Getty Images
Аналітик пояснює, чому громадяни Південної Кореї, Японії, Сінгапуру та Індії вважають, що уряди їхніх країн мають збільшити допомогу Україні.

В Японії, Південній Кореї, Сінгапурі та Індії спостерігається широке громадське схвалення і навіть тиск на уряди своїх держав щодо підтримки України у боротьбі з РФ, розповідає  політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва  Петро Бурковський у статті "Чому більшість людства стоїть на боці України".

На думку аналітика, повномасштабне вторгнення РФ в Україну могли викликати у жителів Південної, Південно-Східної Азії та Далекого Сходу тривожні роздуми про можливі наслідки "завтрашньої" агресії з боку КНДР та Китаю.

ZN.UA

"Атака сусідів, здатних використати ядерну зброю як засіб погрози та закріплення територіальних завоювань, застосувати сотні балістичних і крилатих ракет для знищення міст-мільйонників, цілком могли переконати жителів Токіо та Сеула в необхідності зробити все, щоб не допустити такого розвитку подій. Допомога Україні та переконлива перемога Києва у війні може стати холодним душем для Бейцзина та Пхеньяна", - наголосив Бурковський.

За його словами,  нові факти прямої чи прихованої військової допомоги, яку Китай і КНДР надають Росії, зміцнюватимуть громадську думку в Індії, Сінгапурі, Японії, Південній Кореї, що їхні уряди повинні займати більш рішучу позицію щодо допомоги нашій країні.

Бурковський звертає увагу, що результати опитування у Гонконгу стали певною мірою несподіваними та обнадійливими (64% згодні підтримувати Україну, 36% - протилежної думки).

"Виходить, що, попри репресії та терор Комуністичної партії Китаю, у місті все ще є простір для вільнодумства й засудження будь-яких планів і проявів агресивної війни із сусідами", - підкреслює аналітик.

Автор переконаний, дані опитування в Індонезії є прикладом того, як важливо Україні розуміти межі своїх можливостей і використовувати  сильні сторони, щоб завоювати довіру (54% опитаних згодні підтримувати Україну проти 46%).

"До війни Індонезія була великим експортером української сільськогосподарської продукції. Економічні інтереси, а також віра в мультилатералізм і примат міжнародного права посприяли тому, що індонезійська влада зайняла збалансовану позицію, незважаючи на сильний російський і китайський вплив на країну", - зазначає аналітик.

Бурковський заявляє, що, якщо в майбутньому спостерігатиметься подальше зближення Росії та Китаю, а також зростатиме агресивність Пекіна в регіоні, Україна може зберегти позиції в Індонезії завдяки  активній роботі з мусульманськими духовними лідерами країни та економічній співпраці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі