Держава, яка тримає в полоні, відповідальна за безпечне переміщення полонених за Женевською конвенцією — Мамедов

Поділитися
Держава, яка тримає в полоні, відповідальна за безпечне переміщення полонених за Женевською конвенцією — Мамедов Фото ілюстративне © Getty Images
Експерт звернув на це увагу на тлі падіння російського Іл-76, на борту якого, за версією РФ, нібито були наші полонені.

Колишній заступник генерального прокурора України, експерт національного та міжнародного кримінального права Гюндуз Мамедов прокоментував падіння військового літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ, на борту якого, за даними росіян, нібито були українські військовополонені. 

Інформація про українців у цьому літаку наразі не підтверджена. Але експерт указав у соцмережі X на відповідальність за безпеку полонених тієї держави, у полоні якої вони перебувають. Відповідні норми містяться в Женевській конвенції про поводження з військовополоненими.

Згідно з міжнародним документом, така країна зобов’язана забезпечити безпечне переміщення полонених, особливо це стосується випадків транспортування морем або повітрям, за статтею 46 Конвенції. Мамедов не вважає військовий літак у зоні бойових дій безпечним транспортним засобом для цього.

“Ймовірна загибель людей завжди вимагає об’єктивного й незалежного розслідування, яке встановить всі обставини. Наразі невідомо, чи були на борту літака (Іл-76, який упав у Росії — ред.) військовополонені. Тому важливо дочекатися інформацію від офіційних представників”, — додав ексзаступник генпрокурора.

У першій половині дня 24 січня в Бєлгородській області, як повідомлялося, упав військовий літак Іл-76. Ймовірно, унаслідок інциденту загинули всі, хто перебував на борту. «Українська правда» з посиланням на джерела спершу написала, що в ЗСУ підтвердили падіння літака та зазначили, що це «їхня робота». За тими даними, Іл-76 перевозив ракети С-300. Пізніше російське Міноборони заявило, нібито на борту перебували 65 українських полонених. Після цього УП прибрала з тексту новини дані про збиття літака українськими військовими.

Як написало «Суспільне», Міністерство оборони України поки не може підтвердити ураження Іл-76 саме нашими військами, інформацію з'ясовують. У свою чергу, "Інтерфакс Україна" з посиланням на джерела в цьому ж відомстві повідомило, що літак таки збили, зробили це під час злету

На тлі цього Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими заявив, що аналізує інформацію про падіння Іл-76 та закликав дочекатися офіційних заяв. Водночас представник Головного управління розвідки сказав, що між Росією та Україною у середу, 24 січня, дійсно мав відбутися обмін полоненими, але він "наразі не відбувається". Крім цього, Генштаб ЗСУ виступив із заявою щодо протидії повітряним загрозам на тлі інциденту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі