Росія не повідомила про необхідність безпеки повітряного простору в районі Бєлгорода, як раніше робила під час обмінів – ГУР

Поділитися
Росія не повідомила про необхідність безпеки повітряного простору в районі Бєлгорода, як раніше робила під час обмінів – ГУР © EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV
У ГУР заявили, що не мають вичерпної інформації, але Україна «не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених»

Головне управління розвідки Міноборони України прокоментувало ситуацію з падінням російського військового транспортного літака Іл-76 у Білгородській області. У відомстві підтвердили, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими. 

«За твердженням російської сторони це [падіння] сталося внаслідок збиття російського літака Іл-76, який буцімто перевозив наших полонених. Наразі ми не маємо достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості», – зазначило ГУР у Telegram. 

Військові зазначили, що «Україна виконала всі домовленості для підготовки обміну. Російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлену точку для обміну, де вони перебували у безпеці». 

Ключові тези заяви ГУР щодо полонених

  • Безпеку ж наших Захисників, згідно домовленостей, повинна була забезпечити російська сторона. Водночас, українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому. 
  • Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом. Це може свідчити про навмисні дії росіі, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених. 
  • Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну. Виходячи з цього, мова може йти про сплановані та навмисні дії рф з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави.

Нагадаємо, що вранці 24 січня у Білгородській області РФ впав військовий літак Іл-76. Видання «Інтерфакс Україна», посилаючись на джерела в Міноборони, повідомляє, що літак був збитий під час його зльоту, але не уточнюють ким. Міноборони РФ заявило, що на борту літака знаходилися українські військовополонені. Раніше український військовий Максим Колесников, який свого часу провів одинадцять місяців у російському полоні, заявив, що таку велику групу військовополонених, яка за версією російського Міноборони була у розбитому вантажно-транспортному літаку Іл-76, не могли супроводжувати лише троє російських військових.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі