Дайте Україні зброю, а також членство в ЄС і НАТО, щоб закінчити війну – американські ексдипломати

Поділитися
Дайте Україні зброю, а також членство в ЄС і НАТО, щоб закінчити війну – американські ексдипломати © Збройні Сили України
Експерти застерігають від схиляння України до переговорів із Путіним, оскільки вони призведуть до нової війни.

Сполучені Штати Америки мають якнайшвидше ухвалити новий пакет допомоги для України, а також збільшити поставки зброї і технологій, аби українські військові мали необхідні засоби для перемоги над російськими окупантами. Водночас Європейський Союз має надати Україні членство в ЄС та разом зі США посилити санкційний тиск на Росію.

Такі думки у статті для Bulwark висловив експомічник держсекретаря США Девід Кремер, а також колишні американські посли в Україні Джон Гербст та Вільям Тейлор. Вони наголосили, що перемога України гарантуватиме довгостроковий мир, натомість заморожування війни призведе до наступної російської агресії.

Колишні посадовці зазначили, що попри жахливі людські втрати і збитки від знищеної інфраструктури, Україна перевершила всі очікування і продовжує звільнювати окуповані території. Однак деякі американці пропонують зупинити підтримку України або більше зосередитися на Близькому Сході чи Східній Азії. Дипломати застерігають від таких кроків, оскільки тоді національна безпека США опиниться під загрозою.

«І Путін, і ХАМАС борються за те, щоб стерти з лиця землі сусідню демократію. Коли агресія залишається без відповіді, криза не згасає сама по собі. Вона безпосередньо втягує в себе Америку. Ось чому наша підтримка України сьогодні - це інвестиція в нашу власну безпеку, яка запобігає ширшому конфлікту завтра», - йдеться у публікації.

Автори запевняють, що єдиним способом уникнути масштабної війни є надання Україні всього необхідного озброєння. Перемогою буде вигнання окупантів, виплата Росією компенсацій за завдані збитки і притягнення Владіміра Путіна та інших до відповідальності за скоєні ними звірства.

«Це дозволить запобігти розширенню путінської війни і стримуватиме інших потенційних Путіних. Якби Сполучені Штати раніше надали зброю, про яку просила Україна, війна виглядала б зовсім інакше, ніж зараз. ЗСУ досягли великих перемог без жодної підтримки з повітря. Якби ми надали Україні в достатній кількості далекобійні ракети, літаки F-16 і засоби РЕБ, цьогорічний наступ ЗСУ, найімовірніше, мав би більш, ніж скромний успіх», - акцентували колишні посадовці.

Дипломати наголошують на важливості для Сполучених Штатів та їхніх союзників чітко заявити, що політика цивілізованих країни полягає у тому, щоб допомогти українським військовим виграти цю війну проти агресора. Включно з посиленням санкцій проти РФ, надання Україні членства в ЄС і НАТО та збільшенням поставок зброї і технологій.

«Маємо підготуватися до запрошення України приєднатися до НАТО на саміті у Вашингтоні в 2024 році. Жодна країна не заслуговує на членство більше та не має більшого досвіду боротьби з Росією - чи ведення сучасної війни загалом - ніж Україна», - зауважили автори.

За їхніми словами, багато західних експертів тепер вважають, що, маючи достатньо часу і постачання, Україна може зрештою перемогти Росію. Натомість гіпотетичне припинення вогню і перерва дадуть Путіну відновити свою армію і розпочати нову агресію.

«Путін шукає зупинку для відпочинку, а не з'їзд із траси», - підмітили дипломати.

Саме тому ексчиновники радять політикам відкидати думки про «ганебні переговори, які приведуть до капітуляції перед агресором», а зосередитися на повній підтримці українців для перемоги.

Історично в бюджетних голосуваннях у США стаття іноземної допомоги була серед тих, яку в разі чого обрізали. Обрізали, аби не зачіпати зайвий раз безпосередніх інтересів американських платників податків. Але на Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано американську військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде й то менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то набагато менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Те, що сьогодні виглядає дорогим, насправді є дешевим, якщо подивитися в майбутнє.

Про це пише Іван Верстюк у статті «Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі