WP: Трамп руйнує будь-які шанси появи в Конгресі розумної угоди про допомогу Україні

Поділитися
WP: Трамп руйнує будь-які шанси появи в Конгресі розумної угоди про допомогу Україні © Getty Images
Під впливом колишнього президента республіканці почали додавати нові безглузді вимоги щодо скорочення легальної міграції в США, в обмін на які вони готові підтримати виділення грошей на підтримку Києва у війні.

Сенатор Том Тілліс хоче, щоб всі знали, що він дуже «розсудливий». Саме це слово республіканець з Північної Кароліни використав у розмові з журналістами цього тижня, описуючи імміграційну реформу, яку Республіканська партія вимагає від демократів у Сенаті в обмін на підтримку виділення мільярдів доларів на допомогу Україні. Президент Джо Байден хотів би, щоб цей новий пакет фінансування був схвалений.

«Але вимоги Тілліса і його колеги-республіканця сенатора Джеймса Ленкфорда з Оклахоми зовсім не обґрунтовані, вони діють за сценарієм Дональда Трампа. Під виглядом прагнення підвищити «безпеку кордонів» вони наполягають на положеннях, які скоротять легальну імміграцію на численних напрямках, що може навіть підірвати мету захисту кордону», - пише в своїй статті кореспондент Washington Post Грег Сарджент.

Згідно з джерелами в Демократичній партії, яким відомі деталі міжпартійних переговорів, вимоги республіканців почали змінюватися невдовзі після того, як газета New York Times повідомила, що під в разі обрання на другий президентський термін Трамп розпочне масову депортацію мільйонів нелегальних іммігрантів, майже повністю припинить надавати політичний притулок і різко збільшить кількість мігрантів, яких відправляють у «гігантські табори».

З посиланням на демократів у Сенаті, журналіст пише, що «республіканці почали діяти так, ніби Трамп і його радник з питань імміграційної політики Стівен Міллер пильно стежать за ними».

Байден звернувся до Конгресу з проханням надати десятки мільярдів доларів допомоги Україні та Ізраїлю, а також додаткові 14 мільярдів доларів на зміцнення південного кордону за рахунок залучення додаткових правоохоронців, розширення місць утримання під вартою та інших посилених заходів безпеки. Але республіканці відмовляються схвалювати допомогу Україні без суттєвих змін в імміграційній політиці США.

Цього тижня Тілліс заявив журналістам, що без  змін у «формулюваннях про умовно-дострокове звільнення» будь-який компроміс не вважатиметься захистом «безпеки кордонів». А без цього республіканці виступатимуть проти допомоги Україні. Йдеться про те, що Байден використовує свої повноваження щодо умовно-дострокового звільнення в гуманітарних цілях, щоб дозволити 30 тисячам людей з Куби, Гаїті, Нікарагуа і Венесуели щомісяця в'їжджати до США.

«Згідно з джерелами в Демократичній партії, республіканці вимагають обмежити повноваження президента щодо умовно-дострокового звільнення, щоб воно могло застосовуватися лише в індивідуальному порядку, а не до великих груп осіб однієї національності», - йдеться в статті.

Сарджент називає таку вимогу абсурдною, оскільки вона повністю знищила б такі програми імміграції. Він пояснює, що зараз на підставі умовно-дострокового звільнення, якщо мігранти знаходять американських спонсорів і проходять спеціальну перевірку, вони можуть жити і працювати в США впродовж 2 років. Така процедура не подобається республіканцям. Вони вказують на те, що частина мігрантів незаконно потрапляє на американську територію, просить про притулок, а потім зникає, поки триває розгляд їхньої заявки. І програма про умовно-дострокове звільнення може посприяти збільшенню таких випадків.

«Скасування умовно-дострокового звільнення значно збільшить тиск на кордон і кількість мігрантів, які його перетинають. Це протилежне тому, що потрібно для зміцнення безпеки кордонів», - каже старший науковий співробітник Інституту міграційної політики Доріс Майсснер.

Також республіканці публічно вимагають, щоб демократи взяли на себе зобов’язання скоротити кількість нелегальних перетинів кордону більш ніж на 50%. І це теж абсурдна вимога. Тому що не зрозуміло, які політичні зміни можуть призвести до різкого скорочення кількості людей, які намагаються проникнути в США і яких просто відловлюють прикордонники. Співробітники штабу Демократичної партії звернулися з проханням роз’яснити цю вимогу, але не почули жодної відповіді.

Республіканці також хочуть підвищити правові стандарти для отримання притулку, і тут ситуація стає особливо невтішною. Можна уявити собі компроміс, який передбачає зміну стандартів надання притулку в обмін, скажімо, на легалізацію «мрійників», яких батьки привезли в США нелегально ще в дитинстві. Але республіканці виключили можливість таких поступок.

«В цьому глухому куті найбільше дивує те, що республіканці мали б підтримати багато з того, що міститься в початковому запиті Байдена щодо фінансування безпеки кордонів. Зрештою, йдеться про фінансування прискореної процедури надання притулку, що скоротить час для зловживань і пришвидшить депортацію тих, хто не відповідає критеріям. Хіба не цього хочуть республіканці?», - йдеться в статті.

Автор зауважує, що Тіллісу варто віддати належне за те, що минулого року він пішов на компроміс у питанні імміграції, коли разом із сенаторкою Кірстен Сінемою вів переговори щодо реформ, які зрештою провалилися в Конгресі. І демократи кажуть, що сенатор Ленкфорд, який визнав необхідність компромісу для обох сторін, діє здебільшого з добрими намірами. Але непохитний вплив Трампа на Республіканську партію може змінити хід цих переговорів.

«Гучні заяви Трампа про плани надзвичайно жорстоких імміграційних репресій в разі його повторного обрання президентом, схоже, роблять республіканців ще менш відкритими до компромісу без його присутності в кімнаті переговорів. Звідси їхні дивні вимоги скорочення легальної імміграції та інші радикальні заходи, які, схоже, спрямовані на те, щоб якось задовольнити схильності колишнього президента до драконівської націоналістичної жорстокості», - пише журналіст Washington Post.

У підсумку ситуація така: республіканці в Сенаті вимагають від демократів додати численні радикальні поступки до пакету, який вже дає республіканцям багато заходів щодо підвищення безпеки кордонів в обмін на допомогу Україні, яку багато хто з них і так підтримує.

Тілліс і Ленкфорд можуть бути або «розсудливими» в цих переговорах, або такими, що задовольняють примхи Трампа і Міллера. Але вони не можуть зробити і те, і інше. Поки що здається, що вони віддають перевагу другому варіанту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі