Запит Байдена щодо допомоги Україні можуть розглянути вже 4 грудня – Politico

Поділитися
Запит Байдена щодо допомоги Україні можуть розглянути вже 4 грудня – Politico © EPA-EFE/WILL OLIVER
Виділення допомоги затягується через розбіжності республіканців та демократів у забезпеченні безпеки південного кордону США.

Лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер планує провести голосування щодо запиту президента Джо Байдена про надання мільярдної допомоги Україні та Ізраїлю вже 4 грудня.

Така заява Шумера чинить тиск на законодавців, щоб вони уклали угоду про безпеку кордонів, яка може поєднуватися з наданням вкрай необхідної допомоги двом союзникам США, пише Politico.

Республіканці в Сенаті прагнуть внести зміни в політику безпеки кордонів як частину будь-якого додаткового законопроекту про витрати. Шумер назвав цю вимогу «найбільшою перешкодою» у виділенні нових коштів на оборону України від Росії та війну Ізраїлю з ХАМАСом.

Він також закликав демократів більше взаємодіяти з республіканцями. Кілька тижнів тому була сформована двопартійна група, яка сподівається укласти угоду, що поєднала б запит Байдена на виділення 106 мільярдів доларів для України, Ізраїлю, Тайваню та безпеки кордонів зі змінами в політиці надання притулку та умовно-дострокового звільнення в США.

Як пише видання, майже напевно знайдуться 60 голосів для надання Україні ще десятків мільярдів доларів, але республіканці попередили, що не зроблять цього без положень щодо безпеки кордонів. Водночас Шумер повідомив, що найближчими днями відбудеться брифінг усіх сенаторів щодо України.

«Ніщо не зробить автократів на кшталт Владіміра Путіна чи Сі Цзіньпіна зараз щасливішими, ніж побачити, як Сполучені Штати коливаються в нашій підтримці українського народу та його військових. Йдеться не лише про українську чи трансатлантичну безпеку, але й про американську безпеку, тому що неприборканий Путін - це знахабнілий Путін», - наголосив очільник більшості в Сенаті.

Раніше глава Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер заявив, що нову американську допомогу Україні та Ізраїлю буде важко ухвалити до кінця року. Причиною гальмування питання є розходження в думках республіканців та демократів щодо запропонованих змін у забезпеченні безпеки південного кордону США.

Нагадаємо, конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявив, що Конгрес вже у грудні має проголосувати за надання допомоги Україні, але затвердять її не раніше січня. Глава республіканської меншості у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл припустив, що 40-й президент Рональд Рейган перевернувся б у могилі, якби дізнався, що республіканці у Конгресі блокують надання Україні допомоги у війні з Росією.

Історично в бюджетних голосуваннях у США стаття іноземної допомоги була серед тих, яку в разі чого обрізали. Обрізали, аби не зачіпати зайвий раз безпосередніх інтересів американських платників податків. Але на Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано американську військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде й то менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то набагато менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Як працюють «американські інвестиції» пояснює Іван Верстюк у статті на ZN.UA «Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі