Біль та горе українців, спричинені злочинами РФ, ставлять велике питання до Заходу і росіян – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Біль та горе українців, спричинені злочинами РФ, ставлять велике питання до Заходу і росіян – експерт © Валентин Резніченко / Telegram
Крім цього, такі почуття могли стати одним з головних чинників тиску на Європу та Америку, щоб зайняти "бік добра".

Біль та жаль, які відчувають громадяни України через наслідки російського вторгнення, могли зіграти одну з ключових ролей у формуванні протидії "злу" з боку європейських та американських партнерів. Водночас, цей вимір війни створює велике питання для "хороших і не дуже" росіян та наших західних союзників, пише політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Петро Бурковський у тексті "Війна очима цивільних: як людські долі переплітаються в національну пам’ять" для ZN.UA.

Проведене в березні опитування, у межах якого було поставлено кілька відкритих запитань про найбільш пам’ятні події, показало, що війна РФ проти України в народній пам’яті залишається насамперед як спогад про загибель людей – таку відповідь озвучили 23,8% респондентів. Для 21,9% – це в першу чергу руйнування від ворожих обстрілів і ракетних атак, для 16% – звірства російських військ у Бучі, Ірпені, Маріуполі, Ізюмі та інших містах. 

Особливо українцям запам’яталися злочини окупантів у Бучі, знищення драмтеатру в Маріуполі, страта військовополонених у Оленівці, злочини агресора в Ізюмі, ракетні атаки на багатоповерхівки в Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі, Краматорську, масове викрадення дітей.

"Наші біль та горе не потрібно перекладати іншими мовами. Цей вимір війни, поряд зі звитягою наших військових, напевно зіграв ключову роль у створенні найважливішої міжнародної коаліції – морального тиску мільйонів європейців і американців на свої уряди з вимогою стати на бік добра, щоб не дозволити запанувати злу, не допустити перемоги геноциду", – зазначив Бурковський.

Водночас, ці дані ставлять питання: чи може постати "інша Росія" після закінчення війни в Україні, якщо росіяни не визнають своєї колективної відповідальності за вчинені злочини?

"Адже навіть у Європі, де за ними не стежить путінська охранка, росіяни добровільно виходять із гаслами й прапорами, під якими їхні співвітчизники з лютого 2022-го нищать сусідню країну та "братній народ". Без цього годі чекати на сталий мир та марно вести переговори в будь-яких форматах із режимом воєнних злочинців", – додав автор.

Інші матеріали Петра Бурковського можна прочитати за посиланням

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі