Менше 10% українців готувалися до великої війни в 2022 році: це свідчить про три важливі речі – аналітик

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Менше 10% українців готувалися до великої війни в 2022 році: це свідчить про три важливі речі – аналітик © ДСНС України
Ця інформація також може бути уроком для західних партнерів.

Більша частина жителів України не очікували, що Росія розпочне повномасштабне вторгнення на територію нашої держави в лютому 2022 року, або ж допускали такий розвиток подій, але не готувалися. Ці важливі дані дозволяють зробити три висновки, пише політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Петро Бурковський у тексті "Війна очима цивільних: як людські долі переплітаються в національну пам’ять" для ZN.UA.

Під час загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом у цьому березні, 45,7% опитаних визнали, що початок великої війни застав їх зненацька, вони не вірили й не очікували цього. Ще 29,4% побоювалися, що вторгнення РФ може статися, але до кінця сподівалися на краще. 12,2% схилялися до думки, що війна почнеться, але не знали, що з цим робити. Лише 9,8% так чи інакше готувалися до найгіршого.

Такі показники, по-перше, повністю спростовують ворожу пропаганду про те, що буцімто "Україна готувалася напасти", а НАТО "підігрівало агресію". Це, у свою чергу, доводить вчинення Росією злочину агресії, оскільки ніхто не загрожував її безпеці.

"По-друге, це показує, наскільки ефективними можуть бути гібридні інструменти дезінформації та маскування агресії. Адже важливим чинником успіху сучасних операцій блискавичної війни є введення суперника в оману щодо намірів, характеру та строків атаки. Мають зазнати покарання всі, хто навмисне заперечував і поширював вигідну ворогові дезінформацію", – зазначив Бурковський.

По-третє, на його думку, отримані дані ставлять питання про відповідальність державних інституцій України, які мали готувати суспільство до боротьби, вчити не просто виживати, а й організовано евакуюватися та ефективно чинити опір. Як вважає аналітик, основу для національного опору треба було будувати роками, а не лише в останні місяці перед вторгненням. Натомість це робили переважно представники ветеранського та волонтерського руху з 2014 року.

"Це вкрай важлива частина національної пам’яті, яку не можна стирати чи применшувати, щоб у майбутньому не допустити нової трагедії. Це також і урок для наших західних союзників. Якщо ви покладаєтеся на 5 статтю Вашингтонського договору, але більшість ваших громадян не вірять у загрозу, колективна система безпеки у кризовий момент може й не спрацювати", – підсумував автор.

Інші матеріали Петра Бурковського можна прочитати за посиланням

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі