Американський сенатор у Києві закликав депутатів ухвалити законопроєкт про мобілізацію ‒ WP

Поділитися
Американський сенатор у Києві закликав депутатів ухвалити законопроєкт про мобілізацію ‒ WP © Офіс президента України
У законопроєкт внесли понад 4000 правок, розгляд яких затягує остаточне голосування.

Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем під час свого візиту у Київ закликав народних депутатів ухвалити законопроєкт про мобілізацію.

Політик закликав до швидких законодавчих дій ‒ навіть у той час, коли американські законодавці все ще не можуть досягти власного консенсусу щодо допомоги Україні на 61 мільярд доларів, пише The Washington Post.

Також Грем поставив під сумнів звільнення від призову чоловіків віком до 27 років.

«Я сподіваюся, що ті, хто має право служити в українській армії, приєднаються до неї. Ви боретеся за своє життя, тому ви повинні служити - не в 25 чи 27 років. Потрібно більше людей в строю», ‒ додав він.

Республіканець також закликав українців не приймати рішення про вступ до армії, спираючись на те, чи продовжиться підтримка від Сполучених Штатів Америки

«Що б ми не робили, ви повинні боротися. Незалежно від того, що ми робимо, ви воюєте за себе», ‒ зазначив Грем.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає, що мобілізаційне законодавство в Україні не відповідає вимогам воєнного часу, зокрема у контексті демобілізації, адже його розробляли у мирний період.

Водночас законопроєкт про мобілізацію на наступному засіданні Верховної Ради не розглядатимуть, оскільки Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки лише 12 березня почав аналізувати 4269 поправок, більшість із яких подали парламентарі зі «Слуги народу».

Також у Верховній Раді обговорюють варіант, щоб замінити строкову службу в армії на військовий вишкіл. На думку народного депутат Єгора Чернєва, таку підготовку мають пройти усі чоловіки призивного віку, зокрема народні обранці.

Окрім того, Чернєв розповів, що норма нового мобілізаційного законопроєкту передбачає, що військовозобов'язані українці протягом 60 днів повинні оновити свої дані у ТЦК. Зробили це можна, зокрема з допомогою електронного кабінету призовника. Але з цим є певна колізія.

В Україні триває робота над новим законопроєктом про мобілізацію. Він, зокрема, передбачає введення базової військової служби. І хоча це нововведення було одним з найменш дискусійних, наслідки його впровадження можуть стати неприємним сюрпризом для деяких чоловіків. Про це пише Володимир Романчук у статті «Роки придатності: як молодь 18–25 років може бути мобілізована».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі