Воєнний стан: що треба взяти з собою мобілізованому

Поділитися
Воєнний стан: що треба взяти з собою мобілізованому © прес-служби Міноборони України
Про ці речі краще потурбуватися завчасно.

В Україні триває загальна мобілізація через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час призвати в армію можуть чоловіків віком від 18 до 60 років.  

Краще завчасно зібрати все необхідне, щоб потім не витрачати багато часу на збори, пише «Апостроф». Нижче - перелік важливих речей, які слід взяти з собою в армію.

Документи

Потрібно подбати про документи - паспорт, водійські права, військовий квиток тощо, які слід носити у нагрудній кишені та краще тримати у водонепроникному зіп-пакеті.

Одяг

Одяг, зрозуміло, треба брати по сезону, але куртка повинна бути з міцного та непромокального матеріалу, який захищає від вітру, холоду та дощу. Вона не повинна бути яскравою. Штани також мають бути з міцної тканини, до яких потрібно додати шкіряний ремінь. Взуття не повинно бути новим, аби не натерти ноги. Головне - воно повинно бути зручним та не промокати.

Також у призовника має бути флісова кофта, декілька футболок та трусів з натуральної тканини й багато шкарпеток, темна шапка та термобілизна, яка врятує від вранішніх холодів.

Предмети гігієни

Потрібно узяти зубну пасту та декілька щіток, пару шматків мила, туалетний папір, одноразові станки для гоління, пару темних рушників, серветки сухі та вологі, носові хустки.

Речі, які мають бути під рукою

Це засоби для розведення вогню, на кшталт туристичних сірників, які зберігають свої "запальні" властивості, на відміну від запальничок, які можуть відсиріти. Також потрібно взяти сухий спирт в таблетках, набір туристичного посуду, універсальний ніж типу «мультитул», світлодіодний ліхтарик на батарейках, сонцезахисні окуляри, але з пластиковим склом.

Також у пригоді стане наручний годинник з протиударними властивостями, а також захистом від пилу та вологи й мобільний телефон, який розрахований на використання у екстремальних умовах.

Аптечка

Аптечка має бути складена з урахуванням індивідуальних потреб мобілізованого, але обов'язково містити активоване вугілля, знеболюючі та жарознижувальні засоби, бинт, вата, лейкопластир, якийсь засіб для знезараження ран та репелент від комах.

Харчування

Також мобілізованому треба потурбуватися про харчування на перший день-два, тому варто покласти до рюкзака дві-три консерви тушкованого м'яса з кашею, несолоні крекери, пару плиток шоколаду та стіки з кавою або чай в пакетиках.

Зараз багато чоловіків отримують повістки і мають прийти до ТЦКСП. Нагадаємо, які документи треба мати з собою при явці до військкомату в тому числі тим, хто має підстави для відстрочки від призову.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі