Загальна мобілізація: які документи слід взяти з собою у військкомат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Загальна мобілізація: які документи слід взяти з собою у військкомат © 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook
Це має знати кожен військовозобов’язаний.

Зараз в Україні оголошено загальну мобілізацію та воєнний стан, під час якої чоловіки призовного віку отримують повістки та мають прийти до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП).

 Адвокат, юрист-волонтер Гарячої лінії АПУ з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом  Аліса Бурцева у ексклюзивному коментарі ZN.UA пояснила, які документи треба мати з собою при явці до військкомату в тому числі тим, хто має підстави для відстрочки від призову.

«З собою необхідно мати документ, що посвідчує особу, іпн(індивідуальний податковий номер), обліковий військовий квиток (інший військово-обліковий документ), документи, які стосуються стану здоров'я, сімейного стану, навчання тощо. За наявності індивідуальних медичних показань: висновок лікарсько-консультативної комісії або довідка про проходження медико-соціальної експертизи, повну історію хвороби.

Виключний перелік  обставин при наявності яких військовозобов'язані не  підлягають призову на військову службу під час мобілізації викладено в ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Правом на відстрочку від призову на цих підставах  можна скористатися лише до моменту набуття статусу військовослужбовця.

Після призову під час мобілізації та зарахування до особового складу військової частини подавати заяву про відстрочку запізно.

Право на звільнення від призову реалізується шляхом подання відповідної заяви з додаванням документів, що підтверджують наявність обставин  на підставі яких реалізується право на відстрочку. Такими документами можуть бути докази, що  підтверджують сімейний зв’язок (свідоцтво  про шлюб, свідоцтво про народження, паспорт родичів, довідка про склад родини).

Статус багатодітної сім'ї підтверджується посвідченнями батьків та дитини з багатодітної сім'ї). При необхідності надають рішення суду, рішення органів державної влади або громади. Якщо заява подається на підставі наявних медичних показників: довідка лікарсько-консультативної комісії або довідка про проходження медико-соціальної експертизи, повна історія хвороби.

Заява про реалізацію права на відстрочку подається до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку або призову:

  • при отриманні повістки;
  • за необхідності отримання відмітки ТЦК та СП у військово-облікових документах при виїзді за кордон».

Звернутися на Гарячу лінію можна за телефоном: 080 033 58 18. Дзвінки приймаються в будні з 9:00 до 18:00.

Нагадаємо, що робити, якщо повістку отримав батько трьох дітей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі