Зустріч Байдена з Сі Цзіньпіном: FT дізналася, про що говоритимуть лідери

Поділитися
Зустріч Байдена з Сі Цзіньпіном: FT дізналася, про що говоритимуть лідери © EPA-EFE/SARAH SILBIGER
Серед інших питань, Байден планує обговорити війну РФ проти України.

Президент США Джо Байден під час зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном наполягатиме на відновленні комунікації між американськими і китайськими військовими. Про це повідомляє FT.

Білий дім підтвердив, що Байден і Сі зустрінуться в середу, 15 листопада, напередодні форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва наступного тижня у Сан-Франциско.

Обидві сторони намагаються відновити зусилля зі стабілізації відносин на тлі зростання напруженості з таких питань, як військова активність Китаю поблизу Тайваню, а також обмеження США на експорт чіпів. 

Очікуваний саміт стане їхньою другою особистою зустріччю як лідерів країн і відбудеться через рік після переговорів на Балі, Індонезія. Сі не був у США з квітня 2017 року, коли він зустрівся з тодішнім президентом Дональдом Трампом у Флориді. 

Американські чиновники кажуть, що лідери обговорять низку питань, включаючи перспективу відновлення каналів зв'язку між військовими, які Китай закрив минулого року після того, як тодішній спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі відвідала Тайвань.

Вашингтон неодноразово висловлював занепокоєння з приводу того, що китайські винищувачі літають надто близько до літаків-розвідників США та їхніх союзників, у тому числі Канади, над Південно-Китайським морем.

"Президент сповнений рішучості вжити необхідних заходів для відновлення того, що ми вважаємо центральним зв'язком між США і Китаєм у військовій сфері", - сказав один з американських чиновників.

За його словами, Байден висловить Сі занепокоєння "небезпечною" і "провокаційною" військовою активністю Китаю навколо Тайваню, яка різко зросла з моменту вступу президента США на посаду майже три роки тому.

Байден також обговорить з Сі війну РФ проти України. Міністр фінансів США Джанет Єллен у п'ятницю, 10 листопада, заявила, що під час дводенної зустрічі в Сан-Франциско сказала своєму китайському колезі Хе Ліфену, що Штати хочуть, аби Пекін посилив тиск на приватні компанії в Китаї, що продають обладнання Росії, яке РФ використовує для війни проти України.

Офіційні особи підкреслили, що саміт Байдена-Сі, який відбудеться після кількох місяців переговорів на високому рівні, не ознаменував зміну політики США щодо Китаю, а став визнанням того, що держави потребують ефективних каналів комунікації.

"Інтенсивна конкуренція вимагала і вимагає інтенсивної дипломатії для управління напруженістю і запобігання переростанню конкуренції в конфлікт. Дипломатія - це те, як ми усуваємо хибні уявлення, подаємо сигнали, спілкуємося, уникаємо несподіванок і пояснюємо наші конкурентні кроки", - сказав американський чиновник. 

Посол Китаю в США Се Фенг заявив, що обидва президенти матимуть "поглиблену комунікацію з питань, що мають стратегічне, всеосяжне і фундаментальне значення для формування китайсько-американських відносин, а також з основних питань, що стосуються миру і розвитку в усьому світі".


Відносини між США та Китаєм перебувають у найгіршому стані з часу нормалізації дипломатичних зв'язків у 1979 році на тлі розбіжностей навколо різних питань.

Пекін також критично ставиться до зусиль США, спрямованих на стримування його військової модернізації за допомогою експортного контролю, покликаного уповільнити прогрес Китаю у розробці передових мікросхем.

Під час зустрічі двох лідерів на Балі в листопаді минулого року вони погодилися з необхідністю стабілізації відносин, щоб зменшити ймовірність переростання конкуренції у військовий конфлікт. Але стабілізація була зірвана, коли в лютому над США пролетіла китайська шпигунська повітряна куля. За останні місяці Штати і Китай намагаються активізувати комунікацію. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі