Китай розкритикував G7 за "розпалювання конфронтації”

Поділитися
Китай розкритикував G7 за © www.cntv.ru
Коментарі G7, які стосуються політики щодо Тайваню і Гонконгу, вже давно викликають обурення Китаю.

Пекін висловив рішуче невдоволення коментарями міністрів закордонних справ країн G7 щодо Китаю і закликав групу припинити розпалювання конфронтації, йдеться в заяві посольства Китаю в Японії, опублікованій у четвер, 9 листопада. Про це повідомляє Reuters.

Дводенна зустріч міністрів закордонних справ G7, що проходила в Токіо, завершилася в середу, 8 листопада. Глави МЗС країн групи закликали до гуманітарних пауз у війні між Ізраїлем і ХАМАС, щоб надати допомогу Сектору Гази і сприяти звільненню заручників.

У спільній заяві країни G7 також закликали Китай відмовитися від неринкової політики, не допомагати Росії у її війні проти України, підтримувати мир і стабільність у Тайванській протоці та забезпечити високий рівень автономії для Гонконгу.

"Китай буде рішуче протидіяти будь-яким кампаніям наклепу з боку зовнішніх сил", - заявили в посольстві, додавши, що висловлюють рішучий протест проти намірів інших країн стримувати Китай щодо Тайваню.

Президент Тайваню Цай Інвень заявила, що продовжуватиме працювати з членами G7 над створенням вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону.

Критичні коментарі, що стосуються політики Пекіна щодо Тайваню і Гонконгу вже давно викликають обурення Китаю, який вважає таку критику зовнішнім втручанням у свої внутрішні справи.

Тайвань, який Китай вважає частиною своєї території, є найбільш чутливим питанням. Острів відкидає претензії Пекіна на суверенітет. Тим часом Китай не виключає можливості застосування сили для повернення Тайваню під свій контроль, посилюючи військову активність поблизу острова. 

Деякі західні країни також регулярно нагадують Пекіну про необхідність краще захищати демократичні принципи, свободи та автономію Гонконгу, які, на їхню думку, ослабли після впровадження закону про національну безпеку у 2020 році.

Гонконг повернувся з-під британського правління під владу Китаю в 1997 році з гарантією, що його свободи будуть захищені за формулою "одна країна, дві системи” протягом щонайменше 50 років.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі