Гонконг «рішуче відкинув» висновки нового звіту уряду США, в якому йдеться про те, що інтереси Сполучених Штатів опинилися під загрозою і що Пекін продовжує «підривати» верховенство права і свободи на території, яка перебуває під дією жорсткого закону про національну безпеку, повідомляє Reuters.
У доповіді, опублікованій Державним департаментом Сполучених Штатів, йдеться про те, що влада Китаю та Гонконгу продовжує використовувати «національну безпеку» як широку і розпливчасту основу для підриву верховенства права, а також прав і свобод населення.
У червні 2020 року Китай нав'язав Гонконгу закон про національну безпеку без будь-якого місцевого законодавчого або консультативного процесу, оголосивши злочинами такі дії, як підривна діяльність, за які можливе довічне ув'язнення.
Влада Гонконгу заявляє, що закон відновив порядок після тривалих протестів у 2019 році, які вимагали, серед іншого, повної демократії.
Посилення режиму безпеки в Гонконгу є віддзеркаленням ситуації в материковому Китаї, де лідер Сі Цзіньпін протягом останнього десятиліття запровадив жорстку політику придушення інакомислення.
«Влада Гонконгу продовжує арештовувати і переслідувати людей за мирне політичне самовираження з критикою місцевого і центрального урядів, в тому числі за публікацію і пересилання повідомлень у соціальних мережах», - йдеться в доповіді США.
Речник уряду Гонконгу заявив, що він «категорично не схвалює і рішуче відкидає необґрунтовані і перекручені зауваження», що містяться в доповіді.
«Спроба США підірвати стабільність і процвітання Гонконгу лише викриє їхню власну слабкість і хибні аргументи та буде приречена на провал», - сказав він.
Представник уряду Гонконгу також додав, що захист національної безпеки має важливе значення, і всі люди рівні перед законом, незалежно від політичної позиції чи походження.
Понад 230 людей були заарештовані за дії, що загрожують національній безпеці, починаючи з 2020 року, в тому числі 47 відомих демократичних активістів, які зараз борються зі звинуваченнями в підривній змові в рамках масштабного судового процесу, який триватиме кілька місяців.
У доповіді також вказується на зменшення кількості громадян США в Гонконгу з 85 тисяч у 2021 році до близько 70 тисяч через низку факторів, включаючи жорсткі обмеження через коронавірус та закон національної безпеки.
«Китай все частіше застосовує поліцейські та силові повноваження в Гонконгу, піддаючи громадян США, які публічно критикують КНР, підвищеному ризику арешту, затримання, висилки або судового переслідування», - йдеться в доповіді.
Сорок зі ста американських сенаторів стали співавторами резолюції на початку цього місяця, яка закликає уряд США рішуче реагувати на будь-які спроби Китаю придушити інакомислення в Гонконгу, в тому числі за допомогою санкцій та інших інструментів.
Раніше повідомлялося, що суд Гонконгу відправив до в’язниці на чотири з половиною місяці трьох колишніх членів групи, яка організовувала щорічні акції пам’яті про жертв розгону студентських протестів на площі Тяньаньмень у 1989 році у Китаї.